loading...

همه چیز در مورد انواع بیمه

اموال و دارایی های نامشروع شناسایی و پس گرفته می شوند

امید مرادی بازدید : 35 یکشنبه 21 دي 1399 نظرات ()

اموال و دارایی‌های نامشروع شناسایی و پس گرفته می‌شوند


با ابلاغ دستورالعمل اجرایی رئیس قوه قضائیه اموال و دارایی‌های نامشروع شناسایی و پس گرفته می‌شوند.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، بهمن ماه سال ۹۸ بود که مجلس شورای اسلامی به منظور اجرایی شدن اصل ۴۹ قانون اساسی طرح «اعاده اموال نامشروع» را تصویب و آن را تبدیل به قانون کرد.

این قانون که با هدف مقابله و مبارزه با فساد تصویب شده به دنبال آن است که اموال نامشروع مسئولان را که به واسطه سوءاستفاده از جایگاه شغلی و مدیریتی آن‌ها کسب شده شناسایی و به بیت المال یا صاحبان حق بازگرداند.

در همین راستا آیت الله رئیسی نیز در جهت اجرای همه جانبه و سریع‌تر این قانون و تقویت و تسریع مبارزه با فساد به خصوص فساد در بین مدیران و مسئولان، دستورالعملی را ابلاغ نموده که مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و دادستانی کل کشور را موظف می‌کند ظرف مدت یک ماه با کمک سامانه رسیدگی به دارایی و اموال مسئولان، مقدمات اجرای این قانون را فراهم و شناسایی این‌گونه اموال را آغاز کنند.

بر اساس این دستورالعمل، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، دستگاه‌های امنیتی، پلیس و سازمان‌های مردم نهاد به دادستانی کل کشور در شناسایی اموال نامشروع کمک خواهند کرد و دادستانی موظف است با اولویت رسیدگی به ثروت‌های کلان نامشروع و بدون ملاحظه‌ی مقام و مسئولیت فرد خاطی به تخلفات رسیدگی نماید.

ماده ۱۱ این دستورالعمل تصریح می‌کند: «رسیدگی به اموال موضوع قانون و اعاده آن، منوط به وجود اتهام کیفری و یا اثبات جرم نیست و ترتیبات رسیدگی به اموال موضوع قانون نیز تابع ترتیبات شناسایی و رسیدگی به جرایم نمی‌باشد.»

دور زدن قانون و پنهان کردن اموال، ممنوع!

دستورالعمل اجرایی فوق الذکر دادستان‌ها را موظف می‌کند، انتقال احتمالی این اموال نامشروع به همسر، خویشاوندان، شرکا و مرتبطین مسئول مربوطه را نیز با ذکر ادله و قرائن پیگیری و با آن برخورد کنند و راه فرارهای اینچنینی را سد نمایند.

ضمن آنکه ردیابی پول‌هایی که به خارج از کشور منتقل شده‌اند و استفاده از قابلیت‌های درون قوه قضائیه و دستگاه‌های اطلاعاتی و نظارتی کشور و همچنین فعال نمودن ظرفیت مقررات بین المللی، برای استرداد این اموال نیز جزو وظایف دادستانی کل کشور خواهد بود.

راه اندازی شعب ویژه برای اجرای سریع‌تر قانون اعاده اموال نامشروع

همچنین در این دستورالعمل و جهت اجرای سریع و عادلانه قانون، پیش بینی شده است که شعبه یا شعب حقوقی ویژه ای در تهران به همین منظور تشکیل گردد.

در صورت اثبات نامشروع بودن اموال فرد خاطی، دادگاه‌ها موظف هستند حکم به استرداد تمامی اموال مذکور و عوائد ناشی از آن حسب مورد به عنوان جریمه یا خسارت به بیت المال یا صاحب حق را صادر نمایند.
منبع ... مشرق نیوز

پوشش بیمه ای بیش از ۸۳ هزار خانواده روستایی و عشایری کرمانشاه

امید مرادی بازدید : 44 دوشنبه 08 دي 1399 نظرات ()

پوشش بیمه‌ای بیش از ۸۳ هزار خانواده روستایی و عشایری کرمانشاهی


کرمانشاه- مسئول امور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه گفت: بیش از ۸۳ هزار خانواده تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند.

سجاد پرسته ظهر امروز در گفتگو با مهر اظهار کرد: بیمه پردازان تحت پوشش صندوق با واریز حداقل ۱۳ سال حق بیمه در سن ۶۷ سالگی در سال ۹۹ بازنشست می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بازنشستگی پیش از موعد مشروط به واریز حق بیمه ۱۴ سال برای ۶۸ سال سن می‌شود افزود: طرح بازنشستگی زودتر از موعد حاصل تصویب مجلس شورای اسلامی و تاییدیه شورای نگهبان بوده که تنها به مدت پنج سال اجرا می‌شود.

مسئول امور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در سال سوم اجرای این طرح هستیم گفت: به طور کلی بازنشستگی در ۶۵ سالگی با پرداخت حق بیمه ۱۵ سال برای افراد تحت پوشش بیمه میسر است.

پرسته ادامه داد: بیش از ۸۳ هزار خانواده در استان کرمانشاه تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده مستمری بگیر بوده و از مزایای بازنشستگی این صندوق استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ هزار خانوار تحت پوشش صندوق قرار گرفته‌اند گفت: تفاهم نامه‌ای با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه منعقد شده تا بتوانیم بانوان کرمانشاهی را تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دهیم.

مسئول امور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: تعهدات صندوق شامل مزایای از کارافتادگی، مستمری به بازنشستگان متوفی، نقل و انتقال سوابق بین صندوق‌ها و بازنشستگی فرد بیمه شده است که اگر بیمه پرداز جوان باشد حداقل ۳۰ سال حق بیمه باید پرداخت شود در غیر این صورت با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه می‌توانند در سن ۶۵ سالگی بازنشست شوند.

منبع ... مهرنیوز

باربری و بیمه نانه

امید مرادی بازدید : 35 یکشنبه 23 آذر 1399 نظرات ()

مجموعه باربری و بیمه‌نامه

یکی از موارد حساس و مهم در زندگی در جوامع امروزی حمل‌ونقل و باربری است. انسان به دلیل نیازی که به وسایل و ابزارهای مختلف دارد همواره دغدغه حمل و انتقال وسایل زندگی خود را از گذشته دور تا به امروز داشته است. در جوامع امروز به دلیل جابه‌جایی‌های جمعیتی و بعضاً مهاجرت‌های عدیده‌ای که اتفاق می‌افتد باربری و حمل اسباب و اثاثیه زندگی امری بسیار مهم و اساسی محسوب می‌شود. به خاطر همین مسئله و رفع نیاز به باربری شرکت‌های تخصصی در این زمینه شروع به کارکرده‌اند که در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند. به دلیل حساسیت و مهم بودن امر باربری باید این موارد را به شرکت‌های کاردان و متعهد و متخصص سپرد تا کمترین معضلی در این زمینه پیش بیاید. شرکت باربری ها با کادری مجرب و کارآزموده و وسایل نقلیه باربری کافی و مناسب در زمینه باربری و بیمه‌نامه مفتخر اند که بهترین خدمات و سرویس را به مشتریان ارائه دهند. و در زمینه باربری چه در سطح شهر تهران چه باربری و حمل اثاثیه به خارج از تهران و به شهرستان‌ها فعالیت دارند.

حمل و نقل به شهر و شهرستان

یکی از مسائل مهم و اساسی که تبدیل به دغدغه برای هم‌وطنان عزیز شده انتقال و حمل اثاثیه خود از تهران به شهرستان‌های کشور است. مجموعه باربری ها با پیشینه بسیار درخشان در زمینه‌ی باربری و بیمه‌نامه با داشتن کادر مدیریتی مجرب و کادر فنی زبده و کارآمد در زمینه‌ی بسته‌بندی اسباب و اثاثیه خانه و لوازم ادارات و حمل و جابه‌جایی بارهای تجاری و بازرگانی به تمام نقاط کشور فعال است باربری تهران به شهرستان در این مجموعه باربری ها با بهترین کیفیت و بالاترین درجه رعایت استانداردهای حمل‌ونقل بار انجام می‌شود. و آماده ارائه خدمات به‌صورت شبانه‌روزی به همشهریان گرامی می‌باشد. مجموعه باربری ها سعی نموده اند با بالا بردن نیروی انسانی کافی و زبده در مجموعه خود تمامی شهرستان‌ها و مناطق دور و نزدیک کشور عزیزمان ایران را در پوشش خدمات باربری و بیمه‌نامه خود قرار دهند.

حمل بار با تریلی

 

باربری تمام نقاط تهران

باربری و اتوبار ها با تخصص کافی در امر بسته‌بندی و حمل‌ونقل اسباب منزل در استان تهران به فعالیت می‌پردازند این باربری ها با دریافت مجوزهای رسمی از اتحادیه باربری‌های شهر تهران در 24 ساعت شبانه‌روز آماده ارائه خدمات باربری و بیمه‌نامه به همشهریان گرامی می‌باشند. باربری غرب تهران با وسایل نقلیه حمل بار مناسب چون وانت، نیسان و کامیونت‌های مجهز تمامی خدمات مربوط به باربری و بیمه‌نامه را در اسرع وقت به مشتریان گرامی در غرب تهران ارائه می‌دهد. مجموعه اتوبار ها با به‌روزرسانی کادر فیزیکی خود و همچنین وسایل نقلیه کافی تلاش نموده تا تمامی منطقه‌ی غرب تهران را پوشش دهند تا شما در کمترین زمان ممکن بار و اثاثیه خود در سراسر این منطقه جابه‌جا کنید. و هیچ دغدغه و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

جهت حمل و نقل اثاث منزل می توانید به لینک tebar.ir مراجعه کنید و با سفارش کامیونت بار و اثاث منزل خود را ایمن و راحت حمل و نقل کنید.

حمل و نقل برون مرزی

مجموعه و موسسه های حمل و نقل باسابقه طولانی و درخشان در زمینه‌ی خدمات حمل بار و اثاثیه و هرگونه بار تجاری و بازرگانی این خدمات را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و بهینه انجام می‌دهند و فرایند جابه‌جایی و حمل‌ونقل اسباب و وسایل زندگی و کار شما از ابتدا تا انتها با کیفیت عالی انجام می‌دهد. این خدمات با بهترین وسایل حمل‌ونقل و باربری و با کیفیت قابل‌قبول به انجام می‌رساند. باربری خارج این مجموعه از موسسه ها شامل باربری به‌تمامی نقاط کشور عزیزمان ایران می‌شود. این مجموعه با بهترین قیمت‌ها و با بالاترین کیفیت ممکن در زمینه بیمه و بارنامه اقدام به حمل اثاثیه شما می‌کند. مجموعه اتوبار ها برای حمل‌ونقل بار از افرادی کارآمد و زبده و دارای توانایی فیزیکی کافی بهره می‌برند تا یک حمل بار حرفه‌ای و مورد رضایت شما مشتریان عزیز را برای آسودگی خاطر شما انجام دهد. و هدف بزرگ شرکت ما رضایت و آسودگی خاطر شما در تمامی مراحل حمل بار از بسته‌بندی تا جابه‌جایی و انتقال به مقصد است و برای میل به این هدف از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد.

امتیازات باربری ها نسبت به رقبا

1- استفاده از وسایل نقلیه حمل‌ونقل بار و اثاثیه مدرن و نو و با کیفیت بالا و تنوع در این زمینه که هرگونه انتقال بار که شما در نظر دارید قابل انجام است. 2- شرکت اتوبار ها بسته‌بندی با کیفیت و ایمنی به شما ارائه می‌دهد که در هر شرایطی بارهای شما با ایمنی و سلامت کامل به مقصد خواهد رسید. و- رانندگان و کادر فنی مجموعه باربری ها از افراد زبده و ماهر انتخاب‌شده‌اند که تمامی مراحل یک حمل‌ونقل ایمن و مطمئن را آموزش‌دیده‌اند و به بهترین شکل به اجرا درمی‌آورند. 4- زمان یک مسئله مهم در زندگی امروز است این باربری متعهد است در اولین فرصت ممکن و کمترین زمان بارهای شما مشتریان گرامی را به مقصد برساند. 5- مجموعه اتوبار ها خدمات باربری و حمل اثاثیه را در سطحی پیشرفته و مطابق با استانداردهای روز در زمینه‌ی باربری و بیمه‌نامه به مشتریان عزیز خود ارائه می‌دهد. 6- مجموعه موسسه های حمل و نقل با ارائه امکان بیمه تمامی بارها تا سقفی مشخص جهت جبران خسارت و هرگونه حادثه برای محموله مشتریان عزیز به اطمینان خاطر مشتریان خود می‌اندیشد.

لرستان مهلت پرداخت سهم حق بیمه برای کارفرمایان خسارت دیده از کرونا تمدید شد

امید مرادی بازدید : 38 دوشنبه 17 آذر 1399 نظرات ()

لرستان|مهلت پرداخت سهم حق بیمه برای کارفرمایان خسارت دیده از کرونا تمدید شد

گروه استان‌ها- معاون استاندار لرستان کارفرمایان و اصنافی که بر اثر کرونا تعطیل و دچار خسارت شده‌اند برای پرداخت حق بیمه در ماه‌های آذر و دی به آنها مهلت داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمود ثمینی عصر امروز در رابطه با مصوبات چهل و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که امروز به ریاست رئیس جمهور برگزار شد اظهارداشت: با توجه به اعمال محدودیت‌ها و رعایت مردم لرستان هم اکنون وضعیت کرونا در بیشتر مناطق استان به سمت نارنجی شدن پیش رفته است.

وی ضمن قدردانی از مردم لرستان، فرمانداران، بازاریان، اصناف،کسبه و ماموران اجرایی و انتظامی به جهت تغییر در روند ابتلا به کرونا افزود: در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت محدودیت تردد همچنان وجود دارد به طوری که تردد از ساعت 21 شب تا 4 صبح روز بعد ممنوع است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان به سفر معاون وزیر بهداشت به استان لرستان اشاره و عنوان کرد: در بررسی‌هایی که توسط معاون وزیر بهداشت در استان لرستان انجام گرفت از همه فرمانداران و به ویژه  فرماندار الیگودرز به دلیل ابداعات و ابتکاراتی که در امر پیشگیری داشته و توانسته بود بیماری را به خوبی کنترل کند تقدیر شد.

بیشتر بخوانید

بیمه اجباری 30 میلیون خانه بر اساس قانون جدید/ 23.5 میلیون خودرو در کشور بیمه شخص ثالث دارد

رشد هشت برابری پورتفوی «بیمه تجارت‌نو» در 18 ماه

پیام دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت به مناسبت روز بیمه

وی با بیان اینکه با اعمال محدودیت‌های ترافیکی، مردم از خسارات مالی و جانی در امان هستند بیان کرد: خوشبختانه سطح تصادفات و خسارات مالی 50 درصد کاهش یافته و تصادفات منجر به جرح 43 درصد و تصادفات منجر به فوت 45 درصد در سطح ملی کاهش یافته است.

ثمینی در رابطه با مصوبات جدید ستاد کرونا گفت: شرکت‌های خصوصی در بخش‌های ستادی و اداری موظف‌اند در وضعیت قرمز با یک دوم پرسنل فعالیت داشته باشند.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز مصوب شد کارفرمایان و اصنافی که در اثر کرونا تعطیل و دچار خسارت شده‌اند برای پرداخت حق بیمه در ماه‌های آذر و دی به آنها مهلت داده می‌شود و تامین اجتماعی نیز با کمک دولت و وامی که به آنها تخصیص داده شده این مسئله را جبران می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان اظهارداشت: مبالغی که به منظور کمک‌های بلاعوض و یا سوبسیدهایی که به خسارت دیدگان کرونا از طرف دولت پرداخت می‌شود، طلبکاران حق ندارند از این کمک‌ها بابت مطالبات خود از طریق  چک و روش‌های دیگر برداشت کنند.

منبع ... تسنیم

بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند

امید مرادی بازدید : 39 یکشنبه 09 آذر 1399 نظرات ()

بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند

معاونت درمان سازمان تامین‌اجتماعی با صدور یک دستور اداری با تدابیر اتخاذشده و بسترهای فراهم‌شده برای نسخه‌نویسی الکترونیک، مشکلی در زمینه استمرار ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان در این ایام وجود نخواهد rداشت.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، معاونت درمان سازمان تامین‌اجتماعی با صدور یک دستور اداری، ضمن تشریح نحوه ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان در ایام تعطیلی‌های اجباری مرتبط با کرونا در استان‌های با شرایط قرمز، تاکید کرد با تدابیر اتخاذشده و بسترهای فراهم‌شده برای نسخه‌نویسی الکترونیک، مشکلی در زمینه استمرار ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان در این ایام وجود نخواهد داشت.

در این بخشنامه که به امضای دکتر امیرعباس منوچهری معاون درمان سازمان تامین‌اجتماعی رسیده، از مدیران بخش درمان تامین‌اجتماعی استان‌ها و پزشکان و مراکز طرف قرارداد این سازمان، خواسته شده در اجرای مصوبات ستاد کشوری مقابله با کرونا مبنی بر تعطیل شدن مراکز دولتی و عمومی و خودداری از تردد غیرضرور مردم به منظور کنترل بهتر بیماری کرونا و نظر به‌این‌که شعب تامین‌اجتماعی و کارگزاری‌های وابسته در استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، از تاریخ 8‏‏/9‏‏/1399 لغایت 15‏‏/9‏‏/1399 تعطیل هستند، به‌منظور پرهیز از بروز هر گونه خلل در فرایند خدمت‌رسانی، کلیه خدمات مورد نیاز بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی از راه دور و تا حدامکان به صورت وب‌سرویس ارائه شود.

در این بخشنامه تاکید شده است بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیرانی که اوراق دفترچه درمانی آنها در این ایام به اتمام رسیده یا می‌رسد، لازم نیست برای دریافت دفترچه درمانی جدید به شعب و کارگزاری‌های تامین‌اجتماعی مراجعه کنند و در صورت نیاز به خدمات تشخیصی و درمانی و مراجعه به پزشک، می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را با ارائه جلد دفترچه درمانی که حاوی شماره بیمه و مشخصات بیمه‌شده است و یا ارائه کارت ملی دریافت کنند.
منبع... خبرگزاری فارس نیوز

جزئیات قرداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

امید مرادی بازدید : 39 یکشنبه 25 آبان 1399 نظرات ()

جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی/ پوشش هزینه‌های کرونا تا ۴۰ میلیون


رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی، جزئیات قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان را اعلام کرد.

علی اصغر بیات در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: پایان آبان ماه مهلت قرارداد بیمه تکمیلی فعلی به اتمام می‌رسد و قرارداد جدید با آتیه سازان حافظ تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰ تمدید می شود.

وی افزود: جلسات و مذاکراتی با تامین اجتماعی انجام و مبلغ مشارکت سازمان در بیمه تکمیلی هفت برابر شد و از ۳۰۰۰ تومان به ۲۱ هزار تومان رسید.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی با اعلام اینکه مبلغ حق بیمه تکمیلی در قرارداد جدید به ازای هر نفر ۶۵ هزار تومان تعیین شده است، گفت: این مبلغ در سال گذشته ۴۴ هزار تومان بود.

بیات ادامه داد: در قرارداد جدید سقف تعهدات درمان فوق تخصصی، از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان  و سقف تعهدات بستری عمومی هم از شش به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

به گفته وی تعهدات خدمات پاراکلینیک و خدمات تشخیصی درمانی سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی و سی تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، انواع سی تی اسکن، انواع رادیولوژی، انواع ام آر آی و بسیاری دیگر از خدمات را به میزان یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته و تعهدات مربوط به خدمات درمانی عمل‌های مجاز سرپایی، انواع آزمایش‌ها، لیزیک، بیماران خاص و صعب‌العلاج و … نیز  مشمول افزایش های خوبی شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی در پایان اظهارکرد: برای بیماران کرونایی نیز سقف پرداخت هزینه تست، آزمایش و بستری، شش میلیون تومان بود که به سقف ۴۰ میلیون تومان رسیده است.

منبع ... ایسنا

بیمه ها چقدر خسارت تصادف را می پردازند

امید مرادی بازدید : 38 یکشنبه 18 آبان 1399 نظرات ()

قیمت خودروهای نامتعارف براساس بازار آزاد!/ بیمه ها چقدر خسارت تصادف را می پردازند؟

همزمان با اعلام تغییر سقف پرداخت خسارت خودرو‌های نامتعارف به ۲۲۰ میلیون، بسیاری از خودروهای سواری معمولی به خودروهای نامتعارف تبدیل شدند.


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت خودرو همچنان در حال  صعود است. گویا کسی قصد ندارد فکری به حال این صنعت افسار گسیخته کند. از این رو خودروهایی که قیمتشان طی یک سال سر به فلک کشید راهی برای عرض اندام کردن پیدا کردند.

 

همزمان با اعلام تغییر سقف پرداخت خسارت خودرو‌های نامتعارف به ۲۲۰ میلیون, ۲۰۶ وارد طبقه خودرو‌های نامتعارف شد. از این رو رسانه‌های مختلف این موضوع را دست گرفته و برچسب " خودروی لاکچری " به ۲۰۶ چسباندند!

 

قانون مصوب در بیمه شخص ثالث با تحولات اقتصادی و افزایش قیمت‌های بازار خودرو همخوانی ندارد؛ از این رو یک ماشین یک میلیاردی به اندازه یک خودروی ۲۲۰ میلیونی خسارت دریافت می‌کند. این روندی است که خیلی از افراد از آن شکایت داشته و ناراضی هستند.

 

اگر شما یک خودروی متعارف که قیمت آن حداکثر ٢٢٠ میلیون است, داشته و  در یک حادثه رانندگی دچار خسارت مالی شوید، میزان خسارت به هر اندازه ای که باشد باید توسط مقصر حادثه جبران شود.

 

حال اگر مقصر حادثه بیمه نامه شخص ثالث داشته باشد، این مبلغ تا سقف تعهداتی که در بیمه نامه درج شده است توسط شرکت بیمه پرداخت می شود و اگر بیمه نامه نداشته یا تعهدات بیمه نامه کافی نباشد، کل خسارت و یا مبلغ مازاد بر تعهد بیمه گر را مقصر حادثه باید جبران کند. یعنی برای خودروهایی که تا سقف ۲۲۰

میلیون ارزش دارند، هیچ محدودیتی برای پرداخت خسارت وجود ندارد.

 

حال اگر خودروی زیان دیده بیش از ۲۲۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد, داستان متفاوت می شود. بر این اساس اگر خودروی زیان دیده مثلا ۵۰۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد, خودروی شما لوکس محسوب شده, مقصر حادثه فقط تا حد ۲۲۰ میلیون تومان مسئول بوده و پرداخت خسارت بیش از این مبلغ بر عهده مقصر و به تبع آن بر عهده بیمه گر نیز نخواهد بود.

 

خودروی نامتعارف چگونه محاسبه می شود؟

 

عباس خسروجردی مدیر کل نظارت فنی بر بیمه‌های غیر زندگی بیمه مرکزی در این خصوص اظهار کرد: تا زمانی که سقف دیه افزایش پید نکند, سقف پرداخت خسارت خودروهای نامتعارف نیز تغییر پیدا  نمی کند. تعیین خودروی نامتعارف تابع نرخ دیه بوده و هر ساله توسط قوه قضائیه تعیین می شود. بنابراین  امسال شاخص خودروی متعارف و غیر متعارف  بیمه های شخص ثالث نیازی به تغییر ندارد.

وی ادامه داد: برای سنجیدن خودروی متعارف و نامتعارف باید به قیمت  خودرو در بازار آزاد رجوع کنیم.  به طور مثال اگر خودرویی تصادف کند, به قیمت آن در بازار رجوع می کنند.

 

این مقام مسئول بیان کرد: شرکت های بیمه ای خود راضی به این امر نیستند, اما طبق قوانین صنعت بیمه این قانون باید اجرا شود. هدف از این کار محدود کردن مسئولیت های افراد برای تصادف های غیر عمد بوده است.

 

به طور مثال اگر یک پراید با یک پورش تصادف کند دیگر نیازی نیست  تمام زندگی خود را برای این تصادف بگذارد.
مدیر کل نظارت فنی بر بیمه‌های غیرزندگی بیمه مرکزی ادامه داد: مبنای تعیین این ۲۲۰ میلیون نصف دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام است. اما شاخص و معیار مناسبی را انتخاب نکردند، زیرا تورم در بخش دیه نسبت به بخش خودرو بسیار متفاوت است.
منبع ... جام جم انلاین

هفتاد درصدجمعیت شهرستان بانه زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند

امید مرادی بازدید : 34 دوشنبه 12 آبان 1399 نظرات ()

هفتاد درصد جمعیت شهرستان بانه زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند


رییس اداره بیمه سلامت شهرستان بانه گفت: در حال حاضر بیمه سلامت شهرستان بانه با ۱۴ پزشک عمومی و متخصص، ۱۲ داروخانه، ۵ مرکز فیزیوتراپی، ۲ آزمایشگاه، ۲ درمانگاه و ۳ دفتر پیشخوان بخش خصوصی قرارداد همکاری دارد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از بانه؛ رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بانه با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد اهالی شهرستان بانه با جمعیتی بالغ بر ۱۱۳ هزار نفر زیر پوشش خدمات بیمه سلامت هستند، گفت: از آبان ماه سال گذشته تاکنون حدود ۲۹ هزار نفر برای دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت همگانی از طریق دفاتر پیشخوان طرف قرارداد اقدام کرده اند که ۱۸ هزار نفر آنان مشمول این طرح شدند.

شهلا فتاحی افزود: این افراد جزو دهک‌های سطح ۱، ۲ و ۳ جامعه بوده و به صورت رایگان از دفترچه همگانی سلامت بهره‌مند شده اند و ۳۵۰۰ نفر نیز جزو دهک ۴ هستند و مشمول تخفیف ۵۰ درصدی شده اند.

فتاحی در ادامه به الکترونیکی شدن بیشتر خدمات بیمه‌ای این نهاد اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۱۴ پزشک این شهرستان به سامانه الکترونیکی سازمان بیمه سلامت متصل و از مزایای این طرح نظیر نسخه نویسی الکترونیکی، کاهش تخلفات و افزایش شفافیت مالی برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بیمه سلامت شهرستان بانه با ۱۴ پزشک عمومی و متخصص، ۱۲ داروخانه، ۵ مرکز فیزیوتراپی، ۲ آزمایشگاه، ۲ درمانگاه و ۳ دفتر پیشخوان بخش خصوصی قرارداد همکاری دارد.

رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان بانه در پایان از شهروندان خواست به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ضمن ماندن در خانه، سوالات خود را از طریق پزشکان و کارشناسان سازمان بیمه سلامت و تماس با سامانه ۱۶۶۶ این سازمان، به صورت ۲۴ ساعته پیگیری نمایند.
منبع.. خبر انلاین

احیای حقوق بازماندگان مستمری بگیران

امید مرادی بازدید : 43 یکشنبه 04 آبان 1399 نظرات ()

احیای حقوق بازماندگان مستمری‌بگیران/ تامین اجتماعی دیگر نمی‌تواند تفسیر مخدوش بسازد/ بازماندگان بی‌درآمد، ضعیف و از کارافتاده هستند


دبیرکل خانه کارگر معتقد است که تفسیرهای سازمان تامین اجتماعی از مفهوم مخالف قوانین تامین اجتماعی، موجب نادیده گرفتن سوابق بیمه‌ای بازماندگانِ مستمری‌بگیران شده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور دادنامه‌ای به شماره پرونده ۹۸۰۴۲۱۰ انجام بازرسی مجدد و تحقیق سازمان تامین اجتماعی، در خارج از مهلت ۶ ماهه مقرر در مواد ۳۶ و ۱۰۱ قانون تامین اجتماعی و حذف سوابق بیمه‌ای افراد را خلاف مقررات تشخیص داده است.
منبع ... ایلنا

حمایت های بیمه ای مجلس از مادران و اطفال در طرح جمعیت

امید مرادی بازدید : 45 یکشنبه 13 مهر 1399 نظرات ()

حمایت‌های بیمه‌ای مجلس از مادران و اطفال در طرح جمعیت


نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌در جریان بررسی طرح جمعیت در کمیسیون فرهنگی موضوع حمایت‌های بیمه‌ای از مادران و اطفال مورد بحث قرار گرفت که البته جمع‌بندی دقیقی در این باره انجام نشد.

به گزارش مشرق، غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه رسیدگی به طرح جمعیت و تعالی خانواده در دستور کار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: در این جلسه نمایندگان بیمه تأمین اجتماعی و بیمه مرکزی در کمیسیون حضور داشتند و حمایت‌های بیمه‌ای از مادران و اطفال موضوع بحث در جلسه امروز بود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز پیرامون این موضوع بحث شد که حمایت‌های بیمه‌ای از مادران و اطفال به عمل آید اما با وجود موافقت اعضا با کلیت این امر در جزئیات جمع‌بندی دقیقی انجام نشد.

منتظری خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در مورد حمایت بیمه‌ای از اطفال بعضی اعضا معتقد بودند که حمایت بیمه‌ای باید تا پایان دوره شیرخوارگی باشد و برخی نیز تا پایان ۵ سالگی این حمایت را لازم می‌دانستند.
منبع ... مشرق نیوز

توصیه های عمومی انتخاب باربری در تهران

امید مرادی بازدید : 37 یکشنبه 06 مهر 1399 نظرات ()

توصیه های عمومی انتخاب باربری در تهران


جابجایی محل زندگی و یا محل کار دغدغه های گوناگونی را برای افراد در برداشته است. یافتن محیط جدید برای زندگی یا کار ، سازگاری و یا عدم سازگاری با محیط و همچنین باربری وسایل و تجهیزات ،از جمله مهمترین تشویش‌های موجود در اسباب کشی هستند.

 یکی از عناوین مهم در این جابجایی ها که از گذشته تاکنون دلهره ی بسیاری از افراد بوده است، اسباب کشی می‌باشد. امروزه با تدابیر هوشمندانه ی برخی از افراد خلاق ،با ایده‌های نوین و جذابی برای باربری در تهرانو برخی از مناطق دیگر مواجه خواهیم بود. واحدهای خدماتی بسیار زیادی در این زمینه به فعالیت مشغول هستند که هر کدام مزایای خاصی را برای مشتریان خود در نظر خواهند گرفت. با در نظر گرفتن این مقوله، برای انتخاب بهترین واحدهای خدماتی، توجه به برخی از نکات بسیار مهم می باشد. برای اینکه بتوانید انتخاب هوشمندانه ای در زمینه ی حمل اسباب و اثاثیه ی خود داشته باشد، توجه به این توصیه ها شدیدا پیشنهاد می گردد.

مهمترین توصیه ها برای انتخاب هوشمندانه ی باربری در تهران :

توجه به قیمت مقرون به صرفه :

یکی از مهمترین المان ها برای انتخاب هوشمندانه ی باربری، توجه به قیمت‌های تعیین شده از سمت شرکت خدماتی می باشد. برای نمونه در برخی از موارد شاهد باربری تهران به شهرستان خواهیم بود. واحدهای خدماتی قیمت های متفاوتی را برای مسافت های گوناگون تعیین خواهند نمود. اما در این بازار رقابتی برگ برنده به دست باربری می باشد که قیمت مناسب‌تری را ارائه نموده است. واحدهایی که اقدام به باربری تهران به شهرستان می کنند، با تعیین قیمت تمام شده مناسب می‌توانند بازار رقابتی را در دست داشته باشند.

توجه به بسته بندی مناسب :

توجه به بسته بندی برای یک جابجایی مناسب بسیار مهم و ضروری است. برخی از برندها با برخورداری از افراد خبره و کارآزموده در این زمینه، از اسباب و اثاثیه‌ی ارزشمند شما محافظت خواهند نمود. بسته بندی مناسب نقش موثری در جلوگیری از بروز اتفاقات ناخوشایند خواهد داشت. با بسته بندی مناسب می‌توان از بروز هرگونه خطای سهوی افراد چشم پوشی نمود. همچنین از کیفیت جابجایی اطمینان کسب کرد.

توجه به پرسنل های کارآزموده و حرفه ای:

باربری برخی از کالاها بسیار دشوار و پیچیده می‌باشد. برای جابجایی آنها نیازمند کسب تجربه و دانش جابجایی خواهید بود. افرادی که در این زمینه از تجربه ی بالایی برخوردار هستند، می توانند کلیه کالاها و اسباب و اثاثیه را بدون کوچکترین ضربه و خط و خش جابجا نمایند. جابجایی برخی از کالاها با اصول خاصی امکان پذیر می باشد که افراد مشغول به کار در این زمینه کاملا به جابجایی آنها تسلط داشته و به راحتی آنها را حمل و به مکان مورد نظر انتقال می دهند.

توجه به سرعت در انتقال :

از جمله گله مندی های برخی از افراد در باربری درون تهران و یا باربری تهران به شهرستان، صرف زمان طولانی برای نقل و انتقال اسباب و اثاثیه می باشد. شرکت خدماتی باربری های زیادی با استفاده از برنامه ریزی های دقیق و هدفمند، همواره برای جلب رضایت مشتریان سرعت انتقال و جابجایی اسباب و اثایه را افزایش داده اند و همواره نیز برای ارائه ی خدمات ایده آل در تلاش خواهند بود. از این جهت این برند خدماتی، با سرعت بالا در کنار کیفیت منحصر بفرد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.


عملکرد متفاوت شرکت های خدماتی باربری :

یکی از موارد اهمیت برخی از برندهای خدماتی ،تفاوت در تنوع عملکرد آنها می باشد. برخی از این برندها با فعالیت های گسترده در زمینه های گوناگون و همچنین ارائه ی خدمات متنوع ،مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. فروش برخی از محصولات برای بسته بندی ایده آل و مناسب مانند انواع کارتن ها، چسب ، ضربه گیر و ملزومات مهم دیگر برای بسته بندی؛ جابجایی متفاوت و منحصر بفرد جهیزیه عروس ؛ در نظر گرفتن برخی از بیمه های باربری، اعزام کارگران بدون کامیون به درخواست مشتری و ... از جمله فعالیت های متفاوت شرکت های باربری در تهران به شمار می آیند. عملکرد متفاوت بسیاری از شرکت های خدماتی باربری در تهران، سبب انتخاب هوشمندانه و قابل توجه افراد شده است. افراد می توانند با در نظر گرفتن خصوصیات و خدمات مناسب، اقدام به انتخاب شایسته و مناسب نمایند.


توجه به اصول مهم در باربری :

برخی از اصول در باربری اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت.یکی از این اصول بسیار مهم و قابل توجه در باربری توجه به وسایل نقلیه می باشد. وسایل نقلیه مورد استفاده در باربری باید از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار باشند. شرکتهای خدماتی باربری به دلیل تنوع در میزان اسباب و اثاثیه از وسایل های نقلیه متفاوتی بهره مند خواهند بود. کامیون های VIP ،نیسان بار تهران  و ... از جمله وسایل نقلیه ای هستند که برای جابجایی اسباب و اثاثیه مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از مواقع افراد با اسباب و اثاثیه کمی مواجه هستند. در این صورت استفاده از نیسان بار تهران بسیار ایده آل و مقرون به صرفه خواهد بود. در برخی از مواد که اسباب و اثاثیه بسیار زیاد هستند، باید از کامیون ها و وسایل نقلیه دیگر استفاده نمود. تمامی وسایل نقلیه مورد استفاده برای باربری ،با وسایل لازم و ضروری مانند پتو، موکت و ... مجهز شده و آماده خواهند بود.

منبع ... خبر گزاری تسنیم

ایمن سازی و اصلاح مندطق حادثه خیز کردستان در اولویت قرار گیرد

امید مرادی بازدید : 43 یکشنبه 23 شهريور 1399 نظرات ()

ایمن سازی و اصلاح مناطق حادثه خیز کردستان در اولویت قرار گیرد


سنندج - استاندار کردستان خواستار ایمن‌سازی و اصلاح مناطق حادثه خیز و مستعد بحران در این استان به عنوان یک اولویت مهم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کردستان با بیان اینکه لازم نیست که با هشدارهای مداوم فضای جامعه را نسبت به احتمال ایجاد حوادث ملتهب کرد، گفت: برخی مشکلات و اماکن حادثه خیز از گذشته‌های دور وجود داشته‌اند که باید آنها را اصلاح و ایمن سازی کرد.

وی افزود: اولین شرط کار و دفع خطر مدیریت درست و اولویت بندی مشکلات است که در این راستا می‌توان نقاط حادثه خیز را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

مرادنیا اضافه کرد: برای نمونه مناطق مستعد سیل و یا جاده‌هایی که محل تردد نفتکش هاست و نقاط‌حادثه خیز دارد را باید شناسایی و آنها را ایمن سازی کرد.

استاندار کردستان همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی را ملزم کرد که در حوزه کاری خود پیگیر دریافت اعتبار از منابع ملی و وزارتخانه‌ها و ستاد مدیریت بحران کشور باشند، چرا که اعتبارات استانی اندک و جوابگوی این حجم از کار نیست.

مرادنیا ادامه داد: هیچ گونه سهل انگاری و کم کاری از هیچ مدیری در مقابله با حوادث و بحران‌ها پذیرفتنی نیست و اگر مدیری در حوزه کاری خود کم کاری کند و بعداً حادثه‌ای روی دهد آن مدیر باید پاسخگو باشد.

وی از سازمان جهاد کشاورزی استان خواست تا تمهیداتی در نظر بگیرد که کشاورزان را نسبت به بیمه محصولات کشاورزی تشویق کند، چرا که کشاورزان استان از این ناحیه آسیب پذیر هستند

منبع.. مهرنیوز

حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان

امید مرادی بازدید : 40 یکشنبه 16 شهريور 1399 نظرات ()

حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت/ اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخشی از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مهرماه امسال اجرا می‌شود گفت: حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، غلامرضا پناه عصر امروز در مراسم افتتاح خانه امید بازنشستگان در نهاوند اظهار کرد: در زمینه ارائه خدمات درمانی بیشتر به بازنشستگان کشوری حق بیمه تکمیلی بازنشستگان از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت و به یکی از نیازمندی‌های کلیدی این قشر پاسخ داده شد.

وی افزود: در دوران جدید مدیریت وزارت رفاه اقدامات رفاهی خوبی برای بازنشستگان انجام گرفته که نشات گرفته از باور و اعتماد وزیر به بازنشستگان کشوری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمات صورت گرفته به  بازنشستگان افزود: یکی از اقدامات وزیر در این خصوص بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بود که بخشی از آن در مهرماه امسال اجرایی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در زمینه خرید سهام برای  بازنشستگان اقدامات مفیدی صورت گرفته و در این زمینه تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی منظور شده است.

منبع ... فارس نیوز

هزینه های درمان بیماران کرونایی

امید مرادی بازدید : 58 یکشنبه 09 شهريور 1399 نظرات ()

هزینه‌های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد
ایسنا/بوشهر مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: هزینه های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده‌است.

پرویز رمضانی در نشست خبری ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین  وگرامیداشت هفته دولت گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک یک تکلیف قانونی و از اولویت های  مهم سازمان در سال جاری است و این امر با حذف یا کاهش استفاده از نسخ دفترچه توسط پزشکان و مؤسسات طرف قرارداد موجب کاهش مراجعات بیمه شدگان جهت تعویض و تمدید دفترچه می شود.

وی با قدردانی از تلاش کادر بهداشت و درمان و موسسات طرف قرارداد استان در دوران سخت مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: بر اساس تعهدی که کرده بودیم، و به منظور حمایت و تشویق پزشکان، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک پرداخت مطالبات کلیه مؤسسات طرف قرارداد که در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک به طور جدی شرکت دارند در اولویت قرار می گیرد ودر پایان هرماه مطالباتشان پرداخت می شود و میتوان گفت در حال حاضرهیچگونه بدهی به مراکز و مطب ها نداریم.

مدیرکل بیمه سلامت بوشهر افزود: صد درصد مطب های خصوصی طرف قرارداد در نسخه نویسی الکترونیک شرکت دارند و امید است با پشرفتی که در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در استان داشته ایم، در راستای هدف اصلی که حذف دفترچه و تجویز الکترونیکی نسخ است، گام بهتری برداریم که این مهم تنها با همکاری مؤسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد به بار خواهد نشست.

رمضانی اظهار کرد: با توجه به اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیکی در سراسر استان ، استحقاق سنجی الکترونیکی ملاک اعتبار پوشش بیمه ای است ، بنابراین صدور دفترچه های بیمه سلامت بدون تاریخ اعتبار از تیرماه انجام شد، به این معنی که  بیمه شدگان در مراجعه به مراکز تشخیصی درمانی با ارائه  کد ملی وضعیت بیمه ای آنها اعتبارسنجی و در مراکز مجری نسخه نویسی الکترونیکی، دارو و خدمات به صورت الکترونیک برای آنها تجویز و ارائه می گردد.

این مسئول در خصوص بیمه شدگانی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، عنوان کرد: این افراد فقط می توانستند در بیمارستان های دولتی دانشگاهی تحت درمان قرار بگیرند و بعد ازشیوع بیماری کرونا و اختصاص بیمارستان شهدای خلیج فارس به بیماران کرونایی، رایزنی با استانداری و دانشگاه علوم پزشکی استان جهت پذیرش بیمه شدگان با تعرفه دولتی در بیمارستان‌های خصوصی این استان صورت پذیرفت و در حال حاضر بیمارستان های نظامی و تأمین اجتماعی در امر خدمت رسانی به بیمه شدگانی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت می باشند اقدام نموده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در خصوص صدور دفترچه جهت بیماران کرونایی افزود: فرآیند رسیدگی به درخواست و ثبت‌نام افراد عادی برای دریافت دفترچه و تحت پوشش قرارگرفتن  نزدیک به یک ماه زمان می‌برد در حالی که این فرآیند برای مبتلایان به کرونا به ۲ تا ۳ روز کاهش یافته است تا در صورت بستری بتوانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

وی درباره خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی گفت: هزینه های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده‌ است.

رمضانی در خصوص ساختمان های ملکی اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در دولت تدبیر و امید و با لطف و عنایت خداوند متعال و با مساعدت مدیران عامل و مدیران ستادی سازمان و با پیگیری بسیار جدی موفق به احداث ساختمان‌های اداره کل در بوشهر و ادارات شهرستانهای دشتستان، تنگستان و دیلم و خرید ساختمان اداره گناوه شدیم و در روز اول شهریور امسال همزمان با هفته دولت کلنگ احداث ساختمان اداره بیمه سلامت شهرستان دیر زده شد تا ان شاءالله با بهره برداری از این ساختمان، تا سال آینده تمام ادارات دارای ساختمان ملکی مناسب باشند.

این مسئول ادامه داد: تمام اعتبارات این پروژه ها از محل منابع داخلی و اختصاصی سازمان بیمه سلامت بوده است. امید که امکان ارائه بهتر و مطلوب خدمات به مردم عزیز استان بویژه بیمه شدگان فراهم شده باشد.
منبع ... ایسنا

پرداخت ۵.۶ هزار میلیارد از ذخایر ارزی برای کرونا /بیمه بیکاری تغییر نکرد

امید مرادی بازدید : 44 یکشنبه 02 شهريور 1399 نظرات ()

پرداخت ۵.۶ هزار میلیاردی از ذخایر ارزی برای کرونا / بیمه بیکاری تغییر نکرد

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه تاکنون از محل برداشت یک میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه های کرونا، ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، در اوایل سال جاری و با افزایش هزینه‌های مربوط به کرونا و تبعات اقتصادی آن رئیس جمهور درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران بخشی از هزینه های وزارت بهداشت و پرداخت بیمه بیکاری را مطرح کرد که در نهایت مقام معظم رهبری نیز با برداشت یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه‌های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا موافقت کردند.

بر این اساس، در اواخر اردیبهشت ماه بود که بانک مرکزی اولین مرحله از معادل ریالی از محل صندوق توسعه ملی را به حساب خزانه واریز و در اختیار دولت قرار داد.

بررسی آخرین وضعیت پرداختی از محل صندوق توسعه ملی بابت هزینه‌های کرونا از مجوز برداشت یک میلیارد دلاری از سازمان برنامه و بودجه، با توضیحی از سوی پور اصغری - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه - به ایسنا همراه بود.

به گفته وی، تاکنون از اعتبارات مربوط به کرونا از محل صندوق توسعه ملی ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه همچنین با اشاره به منابعی که برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شد بود، گفت: ۳۰۰۰ میلیارد تومان از این منابع بابت بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۲۸۶ میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، در اواخر اردیبهشت ماه و بعد از واریز اولین مرحله معادل ریالی منابع صندوق به حساب خزانه دولت، طی جلسه‌ای که بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در این رابطه برگزار شد حدود ۴۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۵ برنامه وزارت بهداشت و درمان اختصاص پیدا کرده بود. در آن زمان سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که منابع ارزی که در محل اول از سوی صندوق ملی به صورت ریالی به حساب خزانه وارد شده ۵۴۸۶ میلیارد تومان بوده که  ۱۲۸۶  میلیارد تومان برای بیمه بیکاری بوده است.

براین اساس از اردیبهشت تا کنون مبلغ پرداختی بابت بیمه بیکاری از محل  ذخیره صندوق  توسعه ملی تغییری نداشته و همان ۱۲۸۶ میلیارد تومان است، البته ارقام ارائه شده نشان می دهد مجموع پرداختی نیز تغییر قابل توجهی ندارد.
منبع ....ایسنا

کردستان روند پرداخت بیمه بیکاری برای افراد اسیب دیده

امید مرادی بازدید : 50 یکشنبه 15 تير 1399 نظرات ()

کردستان|روند پرداخت بیمه بیکاری برای افراد آسیب‌دیده از کرونا تسهیل شود ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱ استانها کردستان نظرات کردستان|روند پرداخت بیمه بیکاری برای افراد آسیب‌دیده از کرونا تسهیل شود گروه استان‌ها- فرماندار شهرستان سنندج گفت: تسهیل شرایط بیمه بیکاری برای افرادی که شغلشان را از دست داده در دستور کار قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد ابراهیم زارعی عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه 316 نفر بستری در سه بیمارستان در شهرستان سنندج وجود دارند، اظهار داشت: 102 نفر نیز بر اثر کرونا در کردستان درگذشته‌اند. وی افزود: «تشدید نظار‌ت‌ها از ابتدای خرداد، بازدید از اماکن، الزام ادارات سطح شهرستان به تأمین مواد ضدعفونی و استفاده از ماسک برای مراجعین و کارمندانشان، استفاده از سازمان‌های مردم نهاد، دفاتر تسهیلگری، استفاده از تریبون مساجد برای اعلام الزمات و پروتکلهای بهداشتی، جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری و عروسی‌ها و حتی مهمانی‌ها، تشدید نظارت بر آرایشگاه‌ها و گل‌فروشی‌ها جهت جلوگیری از ارائه خدمات به عروس و دامادها» از جمله اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مرکز استان بوده است. فرماندار شهرستان سنندج با بیان اینکه در یک‌ماه اخیر تعداد گشت‌های نظارتی تشدید، 675 بازدید از مراکز صورت گرفته و 139 اخطاریه صادر شد؛ خاطرنشان کرد: همچنین در طول این مدت 150 گشت مشترک در سطح شهرستان، 140 مورد بازدید از ادارات، 23 مورد صدور اخطاریه به اداراتی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده، پلمپ 12 مراکز متخلف، 120 مورد نظارت بر حوزه‌های امتحانی و اخذ 4 هزار تست از مردم لحاظ شده است. وی با اشاره به اینکه کارشناسان بهداشت سنندج همراه دانشگاه علوم پزشکی 153 هزار نفر را در در سطح شهرستان غربالگری کردند، خاطرنشان کرد: اکیپ‌های اطلاع رسانی با ماشین‌های بلندگو‌دار در سطح شهرستان و نقاط مختلف ظاهر شده و نکات مورد نیاز را به مردم تذکر دادند.

منبع ... خبرگزاری تسنیم

به ۴ دسته از کارگران بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد

امید مرادی بازدید : 56 یکشنبه 08 تير 1399 نظرات ()

به ۴ دسته از کارگران، بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد بیمه بیکاری یک کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت: به ۴ دسته از کارگران و کارمندان که شرایط قانون کار را نداشته باشند، بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد. به گزارش مشرق، حمید حاجی زاده کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی اظهار کرد: با توجه به قانون بیمه بیکاری به ۴ دسته از کارگران و کارمندان بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد. او با بیان اینکه کارگرانی که ترک کار می‌کنند و کارگرانی که استعفا می‌دهند و از محل کار خارج می‌شوند مشمول دریافت بیمه بیکاری نیستند، گفت: کارگری که قبل از انقضای مدت قرارداد، مدت قرارداد را به اتمام برساند و با کارفرما تسویه حساب کند و قطع همکاری صورت می‌گیرد مشمول دریافت بیمه بیکاری نیست.

منبع ... مشرق نیوز

روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان خانه های خود را در برابر حوادث غیر مترقبه بیمه می کنند

امید مرادی بازدید : 53 یکشنبه 25 خرداد 1399 نظرات ()

روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان خانه‌های خود را در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه می‌کنند روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان خانه‌های خود را در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه می‌کنند مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: بیمه ایران مکلف است که در هر حادثه غیر مترقبه‌ای که در روستاها حادث می‌شود ۳۰ میلیون تومان بیمه مسکونی و ۱۰ میلیون تومان برای وسایل تقبل کند. به گزارش خبرآنلاین از رشت : یاور پیرعلایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در استانداری گیلان با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان برای نخستین بار در گیلان اظهار داشت: این نمایشگاه هر ساله خارج از استان برگزار می‌شد اما امسال قرار است بعد از ماه صفر برای نخستین بار در گیلان برگزار شود. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به حادثه‌خیز بودن این استان و لزوم حمایت از روستاییان در برابر حوادث غیرمترقبه گفت: اجرای بیمه حوادث روستاییان از چند سال گذشته مورد بحث بود اما به دلایل مختلف به سرانجام نرسید و با توجه به پیگیری‌های زارع استاندار گیلان بر آن شدیم که بیمه حوادث روستایی را به‌صورت پوشش فراگیر دنبال کنیم. وی با بیان اینکه جلسات کارشناسی متعدد با شرکت‌های بیمه و با حضور کارشناسان برگزار شد و سرانجام با شرکت بیمه ایران قرارداد بستیم بیان کرد: شیوع بحران کرونا اجازه مهیا شدن شرایط را نداد اما اواخر فروردین ماه جلسه‌ای برگزار شد و نمایندگان شهرستان‌های بیمه در آن حاضر شدند تا آمادگی خود برای اجرای مفاد بیمه را اعلام کنند. پیرعلایی با اشاره به اینکه در قرارداد بیمه حوادث روستایی شرایط خوبی برای روستاییان فراهم شده است تصریح کرد: در این قرارداد سهم شرکت بیمه ایران مشخص شده و نیاز نیست که روستاییان برای تحت پوشش قرار گرفتن به مرکز استان گیلان مراجعه کنند بلکه بیمه ایران موظف به حضور در روستاها است. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود: در قرارداد این بیمه آمده است که روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان برای یکسال به اندازه ۴۰ میلیون تومان خانه‌های خود را بیمه می‌کنند و بیمه ایران مکلف است که در هر حادثه غیر مترقبه‌ای که در روستاها حادث می‌شود ۳۰ میلیون تومان بیمه مسکونی و ۱۰ میلیون تومان برای وسایل تقبل کند. وی با اشاره به اینکه قرار است از این هفته دهیاران شرایط این بیمه را برای روستاییان توضیح دهند خاطرنشان کرد: دهیاران شرایط و نحوه تحت پوشش قرار گرفتن در این بیمه را برای روستاییان توضیح می‌دهند تا با پوشش فراگیرتر، روستاییان بیشتری از مزایای آن بهره‌مند شوند. پیرعلایی با تاکید بر اینکه بیمه حوادث روستایی هم‌اکنون اجرایی شده اما برای پوشش ۱۰۰ درصدی آن به کمک رسانه‌ها نیازمندیم عنوان کرد: حدود ۴۵۰ روستای زیر ۲۰ هزار خانوار دهیاری ندارند که روستاییان این مناطق می‌توانند توسط شورای بخش تحت پوشش بیمه حوادث روستاییان قرار گرفته و از مزایای آن استفاده کنند. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه حدود ۲ هزار دهیار در سطح استان گیلان و ۱۸۰ کارشناس مالی و ۱۰۸ کارشناس فنی داریم اظهار داشت: بیمه تکمیلی و بیمه مسئولیت دهیاری برای حمایت از دهیاران و کارشناسان فنی نیز در نظر گرفته شده است.

منبع .. خبر انلاین

۱۳۰۰ بیمه شده روستایی در مازندران امسال بازنشسته می شوند

امید مرادی بازدید : 215 یکشنبه 11 خرداد 1399 نظرات ()

۱۳۰۰ بیمه شده روستایی در مازندران امسال بازنشسته می‌شوند/ یکپارچه‌سازی دفاتر کارگزاری بیمه روستایی ۱۳۰۰ بیمه شده روستایی در مازندران امسال بازنشسته می‌شوند/ یکپارچه‌سازی دفاتر کارگزاری بیمه روستایی مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت: طی سال جاری، یک هزار و ۳۰۰ نفر از افرادی که در سال نخست اقدام به ثبت نام در این صندوق کرده بودند، بازنشسته می‌شوند و می‌توانند حقوق دریافت کنند. به گزارش خبرآنلاین از مازندران : محمد ابراهیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، اظهار کرد: در استان مازندران ۱۰۵ هزار خانوار عضو بیمه روستایی شده‌اند. وی افزود: بالغ بر ۵ هزار نفر نیز تاکنون از مستمری‌ها شامل بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی بهره‌مند شدند. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد ریال مستمری به این تعداد از مشمولان در استان مازندران پرداخت کردیم و در ماه گذشته از سال جدید نیز در مجموع مبلغ ۱۸ میلیارد ریال مستمری به حساب مشمولان از سوی صندوق واریز شد. این مسئول ادامه داد: کشاورزان مازندرانی چه ساکن در روستا شامل کلیه مشاغل ۲۳۰ گانه تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند. ابراهیمی با بیان اینکه ملاک ما در پوشش بیمه‌ای زمین نیست، بلکه شغل افراد است؛ عنوان کرد: علاوه بر کشاورزان، کلیه ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با گواهی شورای شهر و کشاورزان غیرساکن در روستا با گواهی جهاد کشاورزی، نیز می‌توانند تحت پوشش بیمه‌ای این صندوق قرار بگیرند. وی اعلام کرد: حق بیمه کشاورزان، عشایر و اقشار آسیب دیده تحت پوشش بیمه روستایی ۱۵ درصد سطوح درآمدی است که خودشان انتخاب می‌کنند که بر اساس اصل ۲۹، دولت مکلف شده است تا از این میزان، ۱۰ درصد را پرداخت و مابقی یعنی ۵ درصد بر عهده افراد است. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ این بیمه، برای مستمری بگیران، فیش حقوقی تهیه شد و همچون سایر کارکنان دولت می‌توانند از خدمات دولت بهره‌مند شوند. این مسئول متذکر شد: در سال گذشته، برای نخستین بار در کشور اعزام مستمری بگیران استان به مشهد مقدس را داشتیم. ابراهیمی با بیان اینکه دریافتی مستمری بگیران از ۳۰۰ هزار الی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است؛ گفت: طی سال جاری، یک هزار و ۳۰۰ نفر از افرادی که در سال نخست اقدام به ثبت نام در این صندوق کرده بودند، بازنشسته می‌شوند و می‌توانند ۲۰ روز حقوق دریافت کنند. وی با اشاره به یکپارچه‌سازی دفاتر کارگزاری بیمه روستایی در مازندران، تاکید کرد: ۲۴۲ کارگزاری در استان داشتیم که اکنون با اجرای طرح یکپارچه سازی، به ۱۰۵ کارگزاری رسید و دفاتر آن‌ها به صورت الکترونیکی در حال ارائه خدمات به متقاضیان هستند. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران یادآور شد: برای نخستین بار در کشور، پیگیری پوشش بیمه‌ای اصناف و بازاریان فاقد پوشش بیمه‌ای را پیگیری کردیم و اکنون طبق تفاهم نامه منعقد شده، یکی از دفاتر ما در اتاق اصناف مرکز استان مستقر است.

منبع ... خبر انلاین

صدور بیمه نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد

امید مرادی بازدید : 56 یکشنبه 04 خرداد 1399 نظرات ()

صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد بیمه مرکزی سیاست هایی اعلام کرد که بر مبنای آن، موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز، تعهد یا پرداخت شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیمه مرکزی، بیمه مرکزی سیاست هایی اعلام کرد که بر مبنای آن، موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز، تعهد یا پرداخت شود. این دستورالعمل از سوی هیئت عامل بیمه مرکزی در ۸ ماده تصویب و برای اجرا به شرکت‌های بیمه ابلاغ شد. در این دستورالعمل پس از تعاریف «واحد پول گزارشگری»، «ارز»، «بیمه‌نامه‌های ارزی» و «ارزهای جهان روا»، آمده است: موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز تعهد یا پرداخت شود. براساس این گزارش، ذکر منشاء و نوع ارز در بیمه نامه صادره الزامی بوده و درصورت صدور بیمه‌نامه ارزی، چنانچه بیمه‌گذار در زمان پرداخت حق بیمه یا سررسید اقساط، قادر به تأمین ارز نباشد، مؤسسه بیمه موظف است با صدور الحاقیه سرمایه (تعهدات) بیمه‌نامه را به ریال تبدیل کند. بیمه‌گر موظف است این شرط را در بیمه‌نامه درج کند. در بیمه‌نامه‌های ارزی که با ارزهای غیر جهان روا صادر می‌شود، بیمه‌گر موظف شده است هزینه‌های تبدیل به ارزهای جهان روا را در نرخ بیمه‌نامه ملحوظ کند. براساس یکی از مواد این دستورالعمل، در مورد بیمه‌نامه‌هایی که سرمایه آن ارزی است، آمده است: در صورتی که بیمه‌گذار قادر به پرداخت حق بیمه به صورت ارز نباشد، موسسه بیمه موظف است نرخ تسعیر مورد توافق را در بیمه‌نامه درج کند. این نرخ تسعیر مبنای محاسبه و پرداخت حق‌بیمه و خسارت مربوطه خواهد بود. چنانچه نرخ تسعیر ارز مورد توافق مندرج در بیمه نامه، به نحوی تعیین شود که سرمایه بیمه شده کمتر از ارزش واقعی مورد بیمه باشد، خسارت با اعمال قاعده نسبی پرداخت می‌شود. موسسه بیمه موظف است این شرط را در بیمه‌نامه درج کند. همچنین نرخ تسعیر مورد توافق با درخواست کتبی بیمه‌گذار و توافق بیمه‌گر با صدور الحاقیه در طول اعتبار بیمه‌نامه قابل تغییر است.

منبع ... خبرگزاری مهر نیوز

۱۲۸۶ میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت

امید مرادی بازدید : 96 یکشنبه 28 ارديبهشت 1399 نظرات ()

۱۲۸۶ میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت بیمه بیکاری وزارت تعاون اعلام کرد: ۱,۲۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریالی منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی ازکرونا به صندوق بیمه بیکاری تخصیص یافت. به گزارش مشرق به نقل از وزارت تعاون با ابلاغ محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، ۱,۲۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریالی منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی ازکرونا به صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی تخصیص یافت.

منبع... خبر گذاری مشرق نیوز

بیمه ۳۰ میلیونی واحد مسکونی

امید مرادی بازدید : 98 یکشنبه 21 ارديبهشت 1399 نظرات ()

بیمه ٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان رئیس کل بیمه مرکزی از ارسال دستورالعملی به دولت خبر داد که براساس آن، ٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه خواهند شد و سهم پرداختی هر خانوار ٦٠ هزار تومان است. بیمه ٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان به گزارش جام جم آنلاین از مهر، غلامرضا سلیمانی دقایقی قبل در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه با بیان اینکه یک نظام کارآمد تأمین مالی بستگی به فعالیت بخش‌های سه گانه بانک، بورس و بیمه دارد، گفت: این سه بخش باید در اقتصاد به صورت متوازن رشد کرده باشد. به گفته وی، صنعت بیمه می‌تواند دو نقش مهم در تأمین مالی داشته باشد و از سرمایه خرد مردم بهره بگیرد. سلیمانی ادامه داد: پرتفوی بیمه اکنون ٦٠ هزار میلیارد تومان است که قابلیت ارتقا به ١٨٠ هزار میلیارد تومان را دارد. وی افزود: ١٨ درصد از منابع بیمه در سرمایه گذاری بورس وارد شده است که عدد کمی است چراکه در بیمه‌های زندگی در کشورهای پیشرفته این سهم به ٥٠ درصد می‌رسد. سلیمانی گفت: سهم بیمه زندگی در سال ٩٧ به ١٥ درصدرسیده که باید افزایش یابد، ضمن اینکه اوراق بهادار بیمه‌ای نیز جای کار بسیار دارد؛ چراکه ٣٠ میلیارد دلار، سهم اوراق بیمه‌ای در دنیا است و در ایران که کشور حادثه خیزی است باید در این بخش سریع‌تر وارد عمل شویم و این اوراق را در بخش حوادث طبیعی زودتر منتشر کنیم. رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: با تلاش فراوان صنعت بیمه، بیمه‌های با ریسک بالا از سوی شرکت های بیمه‌ای داخلی تحت پوشش قرار گرفته است و اگر اوراق بیمه منتشر شود، بازار سرمایه با بیمه‌های اتکایی خارجی که بعد از تحریم ایران را ترک کرده‌اند، جایگزین خواهند شد. وی ادامه داد: این موضوع البته ریسک بالایی را به عهده شرکتهای بیمه قرار می‌دهد ولی منجر به رشد آنها خواهد شد. وی گفت: در عین حال باید اوراق بدهی از طریق بازار سرمایه برای برخی شرکتهای بیمه منتشر کنیم. سلیمانی از ارسال دستورالعمل صندوق خسارت حوادث طبیعی به هیأت دولت خبر داد و گفت: قرار است برای ٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه نامه صادر شود که حق بیمه هر واحد ١٢٠ هزار تومان است که از این رقم ٦٠ هزار تومان بصورت ماهانه ٥ هزار تومان از سوی خانوارها طی یکسال پرداخت می‌شود. وی اظهار داشت: این رقم ناچیز است ولی تحولی بزرگ در حوزه بیمه حوادث طبیعی برای واحدهای مسکونی ایجاد می‌شود.

منبع ... جام جم انلاین

برخورداری کارگران روزمزد از مزایای بیمه و حقوق

امید مرادی بازدید : 57 یکشنبه 07 ارديبهشت 1399 نظرات ()

برخورداری کارگران روزمزد از مزایای بیمه و حقوق برخورداری کارگران روزمزد از مزایای بیمه و حقوق یک فعال کارگری پیشنهاد کرد: کارگران روزمزد برای بهره مندی از مزایای بیمه و دریافت حقوق قانونی در قالب تشکل‌ها یا انجمن های صنفی ساماندهی و نظارت شوند. عبداله مختاری در گفت وگو با ایسنا، بر لزوم حمایت از کارگران روزمزد و فصلی در دوران کرونا، تاکید و اظهار کرد: کارگران روزمزد و فصلی از مزایا و حداقل های قانون کار برخوردار نیستند و معاش آنها تنها به مزدی است که یومیه دریافت می‌کنند لذا دولت و ارگانهای متولی باید آنها را شناسایی و هدفمند کنند. وی ضمن تعریف کارگر روزمزد گفت: کارگر روزمزد کسی است که یک یا چند روز برای فردی کار می کند و در قبال همان روز مزد می گیرد؛ کارگرانی که در شالیکاری مشغول کار هستند، کارگرانی که در باغ میوه جمع آوری می کنند، کارگران ساده ای که در کارهای ساختمانی فعالیت دارند، کارگر باربری و کارگر نظافتچی که برای یک روز ساختمان را نظافت می کند، جزو کارگران روزمزد به شمار می آیند. معیشت کارگران روزمزد به سختی می گذرد این فعال کارگری درباره کارگران ساختمانی روزمزد که در میادین و چهارراه‌ها به انتظار کار می مانند، گفت:در حال حاضر بخش عمده ای از کارگران ساده ساختمانی را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند. آن کارگرانی که می بینیم در چهارراه‌ها و میادین شهر برای کار ایستاده اند عمدتا در کارهای فنی مثل لوله کشی آب و گاز، جوشکاری، گچگاری و برق کشی تبحر دارند که پیمانی به کار گرفته می شوند و به واسطه تخصص و مهارتی که دارند بالاتر از حداقل حقوق دریافت می‌کنند ولی یک بخش از آنها کارگر ساده روزمزد هستند که تا قبل از کرونا، نان بخور و نمیری در می آوردند ولی با شیوع کرونا معیشت آنها به شدت دچار مشکل شده است. مختاری درعین حال با اشاره به عدم رعایت قانون در خصوص برخی از کارگران قراردادی و پیمانی گفت: متاسفانه نه تنها در مورد کارگران روزمزد و فصلی بلکه در مورد برخی از کارگرانی که در شرکتها و سازمانها به شکل پیمانی به خدمت گرفته می شوند با تبعیض در نوع قرارداد، پرداخت حقوق و مزایا روبه رو هستیم. تاکید قانون بر رفع تبعیض و پرداخت حقوق و کار مساوی وی ادامه داد: در حالی که ماده ۶ قانون کار بر رفع تبعیض و برخورداری افراد از حق کار و مزد مساوی تاکید کرده ولی می بینیم در یکسری شرکتها، عنوان‌های مختلفی برای قراردادها وجود دارد و کارگر پیمانی یک حقوق می گیرد، کارگر شرکتی و کارگر قراردادی یک حقوق و کارگر رسمی حقوق و مزایای خاص خود را دارد در حالی که اگر طبق قانون مزد یکسان و کار مساوی در نظر گرفته شود، عدالت اجرا و قانون رعایت می شود. مختاری با اشاره به ماده ۱۳ قانون کار به موجب این ماده در کاری که به صورت پیمانکاری داده می شود، کارفرمای اصلی مکلف است نسبت به اجرای قانون کار، نظارت کامل داشته باشد و تمام مقررات قانون را در خصوص کارگران خود اعمال کند ولی متاسفانه بعضا مشاهده می شود که پیمانکار بیمه کارگر را رد نمی کند یا حقوق قانونی و مرخصی به او نمی دهد و وقتی چنین رویه ای وجود دارد چطور می خواهیم از کارگران روزمزد حمایت کنیم؟ راهکار حمایت از کارگران فصلی و روزمزد این فعال کارگری در پایان درباره راهکار حمایت از کارگران روزمزد گفت: در حال حاضر بیشتر کارگران خدماتی در قالب قراردادی و پیمانی مشغول کارند و عضو انجمن های صنفی و شرکتهای خدماتی هستند ولی در مورد کارگران روزمزد که عضو هیچ نهاد و انجمنی نیستند، بهترین کاری که می توان انجام داد این است که تحت پوشش یک اتحادیه یا انجمن صنفی قرار گیرند و دولت آنها را از این طریق شناسایی و ساماندهی کند و برایشان حقوق و مزایای مستمر و قانونی با الزام بیمه در نظر بگیرد. به گزارش ایسنا، گسترش ویروس کرونا در ماههای اخیر بسیاری از مشاغل و کسب وکارها را تحت تاثیر قرار داده‌ است به نحوی که مشاغل ساختمانی و خدماتی تحت تاثیر کرونا به شدت آسیب دیده و کارگران فصلی و روزمزد نیز شغل خود را از دست داده‌ و از تامین هزینه های زندگی بازمانده اند.

منبع ... ایسنا

تفاهم سهدجانبه برای بیمه کردن رانندگان تاکسی

امید مرادی بازدید : 66 یکشنبه 31 فروردين 1399 نظرات ()

تفاهم‌ سه‌جانبه برای بیمه کردن رانندگان تاکسی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: برخی از افرادی که در سال‌های گذشته به عنوان راننده تاکسی ثبت‌نام کرده‌اند اکنون شغل دیگری دارند و بسیاری از رانندگان فعلی بیمه نیستند که رانندگان جدید جایگزین این افراد می‌شوند. ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ اجتماعی تهران نظرات تفاهم‌ سه‌جانبه برای بیمه کردن رانندگان تاکسی به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مصطفی سالاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین سازمان تأمین اجتماعی، شهرداری تهران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای بیمه رانندگان حمل و نقل درون شهری اظهار کرد: این تفاهم‌نامه مبنایی برای بیمه رانندگان حمل و نقل درون شهری در سراسر کشور است. سالاری از همکاری شهرداری تهران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای شناسائی و معرفی رانندگان به سازمان تأمین اجتماعی تشکر کرد و گفت: برخی از افرادی که در سال‌های گذشته به عنوان راننده تاکسی ثبت‌نام کرده‌اند اکنون شغل دیگری دارند و بسیاری از رانندگان فعلی بیمه نیستند که با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه شرایط برای جایگزینی رانندگان تاکسی با افرادی که شغل خود را تغییر داده‌اند فراهم می‌شود. وی تأکید کرد: افرادی که تاکنون به عنوان راننده تاکسی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بوده‌اند اما به شغل دیگری اشتغال دارند می‌توانند از طریق شغل اصلی خود و یا انواع دیگری از بیمه تحت پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرند. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی درون شهری از جمله بیمه‌های دارای کمک دولت است، گفت: بخشی از حق بیمه این افراد توسط دولت پرداخت می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی با امضای این تفاهم‌نامه از طریق مرجع رسمی رانندگان واقعی را شناسائی خواهد کرد و فرآیند معرفی رانندگان و شناسائی مشمولین اصلی این برنامه با تداوم ارتباط بین دستگاه‌های ذیربط به صورت دائمی انجام می‌شود. مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز در این جلسه اظهار کرد: مسائل مختلفی برای همکاری مشترک با سازمان تأمین اجتماعی داریم که یکی از مهمترین آنها بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی است و امروز گامی برای اجرای صحیح این برنامه برداشته می‌شود. وی افزود: این موضوع از حدود 2 سال پیش در دستور کار قرار داشته است و پیگیری‌های فراوانی برای بیمه رانندگان واقعی صورت گرفته و زمینه اجرایی شدن این تفاهم‌نامه نیز در ماه‌های اخیر فراهم شده است. پیروز حناچی، شهردار تهران نیز در این جلسه گفت: 80 هزار راننده تاکسی در تهران داریم که ظرفیت استفاده از این توافقنامه برای 50 هزار نفر از آنها فراهم می‌شود در حالی که در حال حاضر تنها حدود 15 هزار نفر از رانندگان تاکسی بیمه هستند. وی از همکاری سازمان تأمین اجتماعی برای بیمه رانندگان تشکر کرد و گفت: کار ارزشمندی صورت گرفته و البته زمینه همکاری بیشتر با سازمان تأمین اجتماعی در سایر حوزه‌ها فراهم است و امیدواریم با همکاری بین بخشی خدمات مطلوب و رضایت بخشی به جامعه ارائه شود. شهردار تهران گفت: امضای این تفاهم‌نامه از نمونه کارهایی است که بدون افزایش هزینه‌ها و با همکاری بین بخشی می‌توان رضایتمندی ایجاد کرد و خدمات را به نحو مطلوب به ذی‌نفعان واقعی ارائه داد.

منبع... تسنیم

مشاغلی که مشمول بیمه بیکاری می باشند

امید مرادی بازدید : 59 یکشنبه 24 فروردين 1399 نظرات ()

مشاغلی که مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد مشاغلی را که می‌توانند از امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند شوند اعلام کرد. مشاغلی که مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدحسین ریاحی اظهار داشت: بر اساس ابلاغیه هیئت‌وزیران در تاریخ 11 فرودین خطاب به تمام وزارتخانه‌های اقتصادی، بخش‌ها و رسته‌های کسب‌وکار اقتصادی که دچار بیشترین آسیب براثر شیوع بیماری کرونا شده بودند اعلام شد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزود: بر این اساس 10 رشته اصلی شامل دریافت مقرری بیمه بیکاری شناخته شدند و بر اساس این ابلاغیه فقط بیکاران غیرارادی که مشمول قانون کار و همچنین بیمه‌شده تأمین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری باشند، می‌توانند از امکان دریافت این مقرری بهره‌مند شوند. وی گفت: رسته‌هایی که تعریف‌شده عبارت‌اند از: تمامی مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و مواردی که به تأیید سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و وزارت متبوعشان برسد. ریاحی ادامه داد: همین‌طور مراکز مربوط به گردشگری، اقامتگاه‌ها، هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی، مهمان‌پذیرها، مهمان‌سراها، مسافرخانه‌ها، مراکز برمگردی، اقامتی، پذیرایی و مواردی که به تأیید وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برسد. وی اضافه کرد: حمل‌ونقل‌های عمومی درون و برون‌شهری شامل هوایی، زمینی، ریلی، دریایی، دفاتر خدمات مسافری و گردشگری، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع خشکبار، آجیل، قنادی، بستنی، آبمیوه، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی آموزشی و هنری و مراکز و مجتمع‌های تفریحی و ورزشی و باشگاه‌های ورزشی نیز ازجمله این موارد هستند. ریاحی بابیان اینکه متقاضیان باید به سامانه بیکاری مراجعه کنند، عنوان کرد: کارفرمایان مکلف هستند پس از رفع تعلیق به مدت سه ماه که بیمه بیکاری برای کارگران پرداخت خواهد شد نسبت به برگرداندن و حضور در شغل اولیه اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع... فارس‌نیوز

آیین‌نامه «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد

امید مرادی بازدید : 1156 یکشنبه 10 فروردين 1399 نظرات ()

ایین نامه <<بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع >> تصویب شد

هیئت دولت به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد. به گزارش ایلنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (الف) ماده (۷۰) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، آیین‌‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» را تصویب کرد. گفتنی است، دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست های کلی سلامت، تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، اقدامات لازم را به عمل آورد. هم‌چنین، مطابق قانون برنامه، پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و سایر ضوابط، بر اساس آیین‌نامه ای است که به تصویب دولت می رسد. لازم به ذکر است، این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و کلیه افراد تحت تکفل آنان است.

منبع ... ایلنا

بیمه چیست؟

امید مرادی بازدید : 93 سه شنبه 27 اسفند 1398 نظرات ()

بیمه در واقع قرار دادی می باشد که به بهانه ی این قرار بیمه کننده مبلغی را در قبال به روز خسارت و زیانی پرداخت می کند و 

خدایی نکرده در صورت به روز هرگونه خسارت و زیان هزینه ان به طور کامل پرداخت می شود هرچند بیشتر اوقات هیچ

اتفاقی رخ نمی دهد و همین دلیل باعث شده است تا شرکت های بیمه کنند به کار خود ادامه بدهند زیرا اگر قرار بود هرکس 

وسیله و یا هرچیز دیگری را بیمه کند و حتما اتفاقی برای ان رخ دهد قطعا شرکت های بیمه همه برشکسته می شدند

اما از سویه دیگر بیمه برای یک فرد می خواهد چیزی را بیمه کند بسیار عالی و به درد بخوره زیرا خدایی نکرده در صورت به روز

اتفاق ناگواری هزینه ان به طور کامل و یا تا سقف تایین شده پرداخت می شود و همچنین لازم به ذکر می باشد که دوستان عزیز

باید توجه داشته باشند که بیمه انواع مختلفی دارد که می توان به بیمه های اجباری و اختیاری اشاره کرد که بیمه های اختیاری

باعث هایی مثل بیمه عمر و یا غیره می باشد که اجباری نمی باشند اما گاهی بعضی از بیمه ها نیز می باشند که اجباری می باشد 

مثلا بیمه بدنه ماشین اجباری می باشد و باید این بیمه را خرید زیرا اگر این بیمه را نگیرید جریمه می شود و همچنین امکان 

این که ماشین را به پارکینگ ببرند و به مدت طولانی ماشین را در پارکینگ پارک کنند البته قابل به توجه است که این بیمه بیشتر 

به نفع خود انسان می باشد چون در صورت به روز هرگونه خسارت و زیان هزینه ان به طور کامل پرداخت می شود

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 27
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 21
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 22
 • بازدید ماه : 108
 • بازدید سال : 3,916
 • بازدید کلی : 7,655