loading...

همه چیز در مورد انواع بیمه

توصیه های عمومی انتخاب باربری در تهران

امید مرادی بازدید : 24 یکشنبه 06 مهر 1399 نظرات ()

توصیه های عمومی انتخاب باربری در تهران


جابجایی محل زندگی و یا محل کار دغدغه های گوناگونی را برای افراد در برداشته است. یافتن محیط جدید برای زندگی یا کار ، سازگاری و یا عدم سازگاری با محیط و همچنین باربری وسایل و تجهیزات ،از جمله مهمترین تشویش‌های موجود در اسباب کشی هستند.

 یکی از عناوین مهم در این جابجایی ها که از گذشته تاکنون دلهره ی بسیاری از افراد بوده است، اسباب کشی می‌باشد. امروزه با تدابیر هوشمندانه ی برخی از افراد خلاق ،با ایده‌های نوین و جذابی برای باربری در تهرانو برخی از مناطق دیگر مواجه خواهیم بود. واحدهای خدماتی بسیار زیادی در این زمینه به فعالیت مشغول هستند که هر کدام مزایای خاصی را برای مشتریان خود در نظر خواهند گرفت. با در نظر گرفتن این مقوله، برای انتخاب بهترین واحدهای خدماتی، توجه به برخی از نکات بسیار مهم می باشد. برای اینکه بتوانید انتخاب هوشمندانه ای در زمینه ی حمل اسباب و اثاثیه ی خود داشته باشد، توجه به این توصیه ها شدیدا پیشنهاد می گردد.

مهمترین توصیه ها برای انتخاب هوشمندانه ی باربری در تهران :

توجه به قیمت مقرون به صرفه :

یکی از مهمترین المان ها برای انتخاب هوشمندانه ی باربری، توجه به قیمت‌های تعیین شده از سمت شرکت خدماتی می باشد. برای نمونه در برخی از موارد شاهد باربری تهران به شهرستان خواهیم بود. واحدهای خدماتی قیمت های متفاوتی را برای مسافت های گوناگون تعیین خواهند نمود. اما در این بازار رقابتی برگ برنده به دست باربری می باشد که قیمت مناسب‌تری را ارائه نموده است. واحدهایی که اقدام به باربری تهران به شهرستان می کنند، با تعیین قیمت تمام شده مناسب می‌توانند بازار رقابتی را در دست داشته باشند.

توجه به بسته بندی مناسب :

توجه به بسته بندی برای یک جابجایی مناسب بسیار مهم و ضروری است. برخی از برندها با برخورداری از افراد خبره و کارآزموده در این زمینه، از اسباب و اثاثیه‌ی ارزشمند شما محافظت خواهند نمود. بسته بندی مناسب نقش موثری در جلوگیری از بروز اتفاقات ناخوشایند خواهد داشت. با بسته بندی مناسب می‌توان از بروز هرگونه خطای سهوی افراد چشم پوشی نمود. همچنین از کیفیت جابجایی اطمینان کسب کرد.

توجه به پرسنل های کارآزموده و حرفه ای:

باربری برخی از کالاها بسیار دشوار و پیچیده می‌باشد. برای جابجایی آنها نیازمند کسب تجربه و دانش جابجایی خواهید بود. افرادی که در این زمینه از تجربه ی بالایی برخوردار هستند، می توانند کلیه کالاها و اسباب و اثاثیه را بدون کوچکترین ضربه و خط و خش جابجا نمایند. جابجایی برخی از کالاها با اصول خاصی امکان پذیر می باشد که افراد مشغول به کار در این زمینه کاملا به جابجایی آنها تسلط داشته و به راحتی آنها را حمل و به مکان مورد نظر انتقال می دهند.

توجه به سرعت در انتقال :

از جمله گله مندی های برخی از افراد در باربری درون تهران و یا باربری تهران به شهرستان، صرف زمان طولانی برای نقل و انتقال اسباب و اثاثیه می باشد. شرکت خدماتی باربری های زیادی با استفاده از برنامه ریزی های دقیق و هدفمند، همواره برای جلب رضایت مشتریان سرعت انتقال و جابجایی اسباب و اثایه را افزایش داده اند و همواره نیز برای ارائه ی خدمات ایده آل در تلاش خواهند بود. از این جهت این برند خدماتی، با سرعت بالا در کنار کیفیت منحصر بفرد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.


عملکرد متفاوت شرکت های خدماتی باربری :

یکی از موارد اهمیت برخی از برندهای خدماتی ،تفاوت در تنوع عملکرد آنها می باشد. برخی از این برندها با فعالیت های گسترده در زمینه های گوناگون و همچنین ارائه ی خدمات متنوع ،مورد توجه و استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. فروش برخی از محصولات برای بسته بندی ایده آل و مناسب مانند انواع کارتن ها، چسب ، ضربه گیر و ملزومات مهم دیگر برای بسته بندی؛ جابجایی متفاوت و منحصر بفرد جهیزیه عروس ؛ در نظر گرفتن برخی از بیمه های باربری، اعزام کارگران بدون کامیون به درخواست مشتری و ... از جمله فعالیت های متفاوت شرکت های باربری در تهران به شمار می آیند. عملکرد متفاوت بسیاری از شرکت های خدماتی باربری در تهران، سبب انتخاب هوشمندانه و قابل توجه افراد شده است. افراد می توانند با در نظر گرفتن خصوصیات و خدمات مناسب، اقدام به انتخاب شایسته و مناسب نمایند.


توجه به اصول مهم در باربری :

برخی از اصول در باربری اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت.یکی از این اصول بسیار مهم و قابل توجه در باربری توجه به وسایل نقلیه می باشد. وسایل نقلیه مورد استفاده در باربری باید از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار باشند. شرکتهای خدماتی باربری به دلیل تنوع در میزان اسباب و اثاثیه از وسایل های نقلیه متفاوتی بهره مند خواهند بود. کامیون های VIP ،نیسان بار تهران  و ... از جمله وسایل نقلیه ای هستند که برای جابجایی اسباب و اثاثیه مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از مواقع افراد با اسباب و اثاثیه کمی مواجه هستند. در این صورت استفاده از نیسان بار تهران بسیار ایده آل و مقرون به صرفه خواهد بود. در برخی از مواد که اسباب و اثاثیه بسیار زیاد هستند، باید از کامیون ها و وسایل نقلیه دیگر استفاده نمود. تمامی وسایل نقلیه مورد استفاده برای باربری ،با وسایل لازم و ضروری مانند پتو، موکت و ... مجهز شده و آماده خواهند بود.

منبع ... خبر گزاری تسنیم

ایمن سازی و اصلاح مندطق حادثه خیز کردستان در اولویت قرار گیرد

امید مرادی بازدید : 26 یکشنبه 23 شهريور 1399 نظرات ()

ایمن سازی و اصلاح مناطق حادثه خیز کردستان در اولویت قرار گیرد


سنندج - استاندار کردستان خواستار ایمن‌سازی و اصلاح مناطق حادثه خیز و مستعد بحران در این استان به عنوان یک اولویت مهم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کردستان با بیان اینکه لازم نیست که با هشدارهای مداوم فضای جامعه را نسبت به احتمال ایجاد حوادث ملتهب کرد، گفت: برخی مشکلات و اماکن حادثه خیز از گذشته‌های دور وجود داشته‌اند که باید آنها را اصلاح و ایمن سازی کرد.

وی افزود: اولین شرط کار و دفع خطر مدیریت درست و اولویت بندی مشکلات است که در این راستا می‌توان نقاط حادثه خیز را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

مرادنیا اضافه کرد: برای نمونه مناطق مستعد سیل و یا جاده‌هایی که محل تردد نفتکش هاست و نقاط‌حادثه خیز دارد را باید شناسایی و آنها را ایمن سازی کرد.

استاندار کردستان همچنین مدیران دستگاه‌های اجرایی را ملزم کرد که در حوزه کاری خود پیگیر دریافت اعتبار از منابع ملی و وزارتخانه‌ها و ستاد مدیریت بحران کشور باشند، چرا که اعتبارات استانی اندک و جوابگوی این حجم از کار نیست.

مرادنیا ادامه داد: هیچ گونه سهل انگاری و کم کاری از هیچ مدیری در مقابله با حوادث و بحران‌ها پذیرفتنی نیست و اگر مدیری در حوزه کاری خود کم کاری کند و بعداً حادثه‌ای روی دهد آن مدیر باید پاسخگو باشد.

وی از سازمان جهاد کشاورزی استان خواست تا تمهیداتی در نظر بگیرد که کشاورزان را نسبت به بیمه محصولات کشاورزی تشویق کند، چرا که کشاورزان استان از این ناحیه آسیب پذیر هستند

منبع.. مهرنیوز

حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان

امید مرادی بازدید : 27 یکشنبه 16 شهريور 1399 نظرات ()

حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت/ اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بخشی از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مهرماه امسال اجرا می‌شود گفت: حق بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، غلامرضا پناه عصر امروز در مراسم افتتاح خانه امید بازنشستگان در نهاوند اظهار کرد: در زمینه ارائه خدمات درمانی بیشتر به بازنشستگان کشوری حق بیمه تکمیلی بازنشستگان از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت و به یکی از نیازمندی‌های کلیدی این قشر پاسخ داده شد.

وی افزود: در دوران جدید مدیریت وزارت رفاه اقدامات رفاهی خوبی برای بازنشستگان انجام گرفته که نشات گرفته از باور و اعتماد وزیر به بازنشستگان کشوری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به خدمات صورت گرفته به  بازنشستگان افزود: یکی از اقدامات وزیر در این خصوص بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بود که بخشی از آن در مهرماه امسال اجرایی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در زمینه خرید سهام برای  بازنشستگان اقدامات مفیدی صورت گرفته و در این زمینه تسهیلات ۱۰ میلیون ریالی منظور شده است.

منبع ... فارس نیوز

هزینه های درمان بیماران کرونایی

امید مرادی بازدید : 44 یکشنبه 09 شهريور 1399 نظرات ()

هزینه‌های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد
ایسنا/بوشهر مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: هزینه های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده‌است.

پرویز رمضانی در نشست خبری ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین  وگرامیداشت هفته دولت گفت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک یک تکلیف قانونی و از اولویت های  مهم سازمان در سال جاری است و این امر با حذف یا کاهش استفاده از نسخ دفترچه توسط پزشکان و مؤسسات طرف قرارداد موجب کاهش مراجعات بیمه شدگان جهت تعویض و تمدید دفترچه می شود.

وی با قدردانی از تلاش کادر بهداشت و درمان و موسسات طرف قرارداد استان در دوران سخت مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: بر اساس تعهدی که کرده بودیم، و به منظور حمایت و تشویق پزشکان، داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک پرداخت مطالبات کلیه مؤسسات طرف قرارداد که در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک به طور جدی شرکت دارند در اولویت قرار می گیرد ودر پایان هرماه مطالباتشان پرداخت می شود و میتوان گفت در حال حاضرهیچگونه بدهی به مراکز و مطب ها نداریم.

مدیرکل بیمه سلامت بوشهر افزود: صد درصد مطب های خصوصی طرف قرارداد در نسخه نویسی الکترونیک شرکت دارند و امید است با پشرفتی که در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در استان داشته ایم، در راستای هدف اصلی که حذف دفترچه و تجویز الکترونیکی نسخ است، گام بهتری برداریم که این مهم تنها با همکاری مؤسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد به بار خواهد نشست.

رمضانی اظهار کرد: با توجه به اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیکی در سراسر استان ، استحقاق سنجی الکترونیکی ملاک اعتبار پوشش بیمه ای است ، بنابراین صدور دفترچه های بیمه سلامت بدون تاریخ اعتبار از تیرماه انجام شد، به این معنی که  بیمه شدگان در مراجعه به مراکز تشخیصی درمانی با ارائه  کد ملی وضعیت بیمه ای آنها اعتبارسنجی و در مراکز مجری نسخه نویسی الکترونیکی، دارو و خدمات به صورت الکترونیک برای آنها تجویز و ارائه می گردد.

این مسئول در خصوص بیمه شدگانی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند، عنوان کرد: این افراد فقط می توانستند در بیمارستان های دولتی دانشگاهی تحت درمان قرار بگیرند و بعد ازشیوع بیماری کرونا و اختصاص بیمارستان شهدای خلیج فارس به بیماران کرونایی، رایزنی با استانداری و دانشگاه علوم پزشکی استان جهت پذیرش بیمه شدگان با تعرفه دولتی در بیمارستان‌های خصوصی این استان صورت پذیرفت و در حال حاضر بیمارستان های نظامی و تأمین اجتماعی در امر خدمت رسانی به بیمه شدگانی که به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت می باشند اقدام نموده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در خصوص صدور دفترچه جهت بیماران کرونایی افزود: فرآیند رسیدگی به درخواست و ثبت‌نام افراد عادی برای دریافت دفترچه و تحت پوشش قرارگرفتن  نزدیک به یک ماه زمان می‌برد در حالی که این فرآیند برای مبتلایان به کرونا به ۲ تا ۳ روز کاهش یافته است تا در صورت بستری بتوانند از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.

وی درباره خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی گفت: هزینه های درمان بیماران کرونایی تفاوتی با سایر بیماران ندارد و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است تعهد نموده‌ است.

رمضانی در خصوص ساختمان های ملکی اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: در دولت تدبیر و امید و با لطف و عنایت خداوند متعال و با مساعدت مدیران عامل و مدیران ستادی سازمان و با پیگیری بسیار جدی موفق به احداث ساختمان‌های اداره کل در بوشهر و ادارات شهرستانهای دشتستان، تنگستان و دیلم و خرید ساختمان اداره گناوه شدیم و در روز اول شهریور امسال همزمان با هفته دولت کلنگ احداث ساختمان اداره بیمه سلامت شهرستان دیر زده شد تا ان شاءالله با بهره برداری از این ساختمان، تا سال آینده تمام ادارات دارای ساختمان ملکی مناسب باشند.

این مسئول ادامه داد: تمام اعتبارات این پروژه ها از محل منابع داخلی و اختصاصی سازمان بیمه سلامت بوده است. امید که امکان ارائه بهتر و مطلوب خدمات به مردم عزیز استان بویژه بیمه شدگان فراهم شده باشد.
منبع ... ایسنا

پرداخت ۵.۶ هزار میلیارد از ذخایر ارزی برای کرونا /بیمه بیکاری تغییر نکرد

امید مرادی بازدید : 33 یکشنبه 02 شهريور 1399 نظرات ()

پرداخت ۵.۶ هزار میلیاردی از ذخایر ارزی برای کرونا / بیمه بیکاری تغییر نکرد

طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه تاکنون از محل برداشت یک میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه های کرونا، ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، در اوایل سال جاری و با افزایش هزینه‌های مربوط به کرونا و تبعات اقتصادی آن رئیس جمهور درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران بخشی از هزینه های وزارت بهداشت و پرداخت بیمه بیکاری را مطرح کرد که در نهایت مقام معظم رهبری نیز با برداشت یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای تامین هزینه‌های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا موافقت کردند.

بر این اساس، در اواخر اردیبهشت ماه بود که بانک مرکزی اولین مرحله از معادل ریالی از محل صندوق توسعه ملی را به حساب خزانه واریز و در اختیار دولت قرار داد.

بررسی آخرین وضعیت پرداختی از محل صندوق توسعه ملی بابت هزینه‌های کرونا از مجوز برداشت یک میلیارد دلاری از سازمان برنامه و بودجه، با توضیحی از سوی پور اصغری - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه - به ایسنا همراه بود.

به گفته وی، تاکنون از اعتبارات مربوط به کرونا از محل صندوق توسعه ملی ۵۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

این مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه همچنین با اشاره به منابعی که برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شد بود، گفت: ۳۰۰۰ میلیارد تومان از این منابع بابت بیمه بیکاری در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۲۸۶ میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، در اواخر اردیبهشت ماه و بعد از واریز اولین مرحله معادل ریالی منابع صندوق به حساب خزانه دولت، طی جلسه‌ای که بین سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت در این رابطه برگزار شد حدود ۴۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۵ برنامه وزارت بهداشت و درمان اختصاص پیدا کرده بود. در آن زمان سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که منابع ارزی که در محل اول از سوی صندوق ملی به صورت ریالی به حساب خزانه وارد شده ۵۴۸۶ میلیارد تومان بوده که  ۱۲۸۶  میلیارد تومان برای بیمه بیکاری بوده است.

براین اساس از اردیبهشت تا کنون مبلغ پرداختی بابت بیمه بیکاری از محل  ذخیره صندوق  توسعه ملی تغییری نداشته و همان ۱۲۸۶ میلیارد تومان است، البته ارقام ارائه شده نشان می دهد مجموع پرداختی نیز تغییر قابل توجهی ندارد.
منبع ....ایسنا

کردستان روند پرداخت بیمه بیکاری برای افراد اسیب دیده

امید مرادی بازدید : 36 یکشنبه 15 تير 1399 نظرات ()

کردستان|روند پرداخت بیمه بیکاری برای افراد آسیب‌دیده از کرونا تسهیل شود ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱ استانها کردستان نظرات کردستان|روند پرداخت بیمه بیکاری برای افراد آسیب‌دیده از کرونا تسهیل شود گروه استان‌ها- فرماندار شهرستان سنندج گفت: تسهیل شرایط بیمه بیکاری برای افرادی که شغلشان را از دست داده در دستور کار قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، محمد ابراهیم زارعی عصر امروز در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونا که با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه 316 نفر بستری در سه بیمارستان در شهرستان سنندج وجود دارند، اظهار داشت: 102 نفر نیز بر اثر کرونا در کردستان درگذشته‌اند. وی افزود: «تشدید نظار‌ت‌ها از ابتدای خرداد، بازدید از اماکن، الزام ادارات سطح شهرستان به تأمین مواد ضدعفونی و استفاده از ماسک برای مراجعین و کارمندانشان، استفاده از سازمان‌های مردم نهاد، دفاتر تسهیلگری، استفاده از تریبون مساجد برای اعلام الزمات و پروتکلهای بهداشتی، جلوگیری از برگزاری مراسم عزاداری و عروسی‌ها و حتی مهمانی‌ها، تشدید نظارت بر آرایشگاه‌ها و گل‌فروشی‌ها جهت جلوگیری از ارائه خدمات به عروس و دامادها» از جمله اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مرکز استان بوده است. فرماندار شهرستان سنندج با بیان اینکه در یک‌ماه اخیر تعداد گشت‌های نظارتی تشدید، 675 بازدید از مراکز صورت گرفته و 139 اخطاریه صادر شد؛ خاطرنشان کرد: همچنین در طول این مدت 150 گشت مشترک در سطح شهرستان، 140 مورد بازدید از ادارات، 23 مورد صدور اخطاریه به اداراتی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده، پلمپ 12 مراکز متخلف، 120 مورد نظارت بر حوزه‌های امتحانی و اخذ 4 هزار تست از مردم لحاظ شده است. وی با اشاره به اینکه کارشناسان بهداشت سنندج همراه دانشگاه علوم پزشکی 153 هزار نفر را در در سطح شهرستان غربالگری کردند، خاطرنشان کرد: اکیپ‌های اطلاع رسانی با ماشین‌های بلندگو‌دار در سطح شهرستان و نقاط مختلف ظاهر شده و نکات مورد نیاز را به مردم تذکر دادند.

منبع ... خبرگزاری تسنیم

به ۴ دسته از کارگران بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد

امید مرادی بازدید : 44 یکشنبه 08 تير 1399 نظرات ()

به ۴ دسته از کارگران، بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد بیمه بیکاری یک کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی گفت: به ۴ دسته از کارگران و کارمندان که شرایط قانون کار را نداشته باشند، بیمه بیکاری تعلق نمی‌گیرد. به گزارش مشرق، حمید حاجی زاده کارشناس حوزه اختلافات کارگری و کارفرمایی اظهار کرد: با توجه به قانون بیمه بیکاری به ۴ دسته از کارگران و کارمندان بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد. او با بیان اینکه کارگرانی که ترک کار می‌کنند و کارگرانی که استعفا می‌دهند و از محل کار خارج می‌شوند مشمول دریافت بیمه بیکاری نیستند، گفت: کارگری که قبل از انقضای مدت قرارداد، مدت قرارداد را به اتمام برساند و با کارفرما تسویه حساب کند و قطع همکاری صورت می‌گیرد مشمول دریافت بیمه بیکاری نیست.

منبع ... مشرق نیوز

روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان خانه های خود را در برابر حوادث غیر مترقبه بیمه می کنند

امید مرادی بازدید : 39 یکشنبه 25 خرداد 1399 نظرات ()

روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان خانه‌های خود را در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه می‌کنند روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان خانه‌های خود را در برابر حوادث غیرمترقبه بیمه می‌کنند مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: بیمه ایران مکلف است که در هر حادثه غیر مترقبه‌ای که در روستاها حادث می‌شود ۳۰ میلیون تومان بیمه مسکونی و ۱۰ میلیون تومان برای وسایل تقبل کند. به گزارش خبرآنلاین از رشت : یاور پیرعلایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در استانداری گیلان با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان برای نخستین بار در گیلان اظهار داشت: این نمایشگاه هر ساله خارج از استان برگزار می‌شد اما امسال قرار است بعد از ماه صفر برای نخستین بار در گیلان برگزار شود. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به حادثه‌خیز بودن این استان و لزوم حمایت از روستاییان در برابر حوادث غیرمترقبه گفت: اجرای بیمه حوادث روستاییان از چند سال گذشته مورد بحث بود اما به دلایل مختلف به سرانجام نرسید و با توجه به پیگیری‌های زارع استاندار گیلان بر آن شدیم که بیمه حوادث روستایی را به‌صورت پوشش فراگیر دنبال کنیم. وی با بیان اینکه جلسات کارشناسی متعدد با شرکت‌های بیمه و با حضور کارشناسان برگزار شد و سرانجام با شرکت بیمه ایران قرارداد بستیم بیان کرد: شیوع بحران کرونا اجازه مهیا شدن شرایط را نداد اما اواخر فروردین ماه جلسه‌ای برگزار شد و نمایندگان شهرستان‌های بیمه در آن حاضر شدند تا آمادگی خود برای اجرای مفاد بیمه را اعلام کنند. پیرعلایی با اشاره به اینکه در قرارداد بیمه حوادث روستایی شرایط خوبی برای روستاییان فراهم شده است تصریح کرد: در این قرارداد سهم شرکت بیمه ایران مشخص شده و نیاز نیست که روستاییان برای تحت پوشش قرار گرفتن به مرکز استان گیلان مراجعه کنند بلکه بیمه ایران موظف به حضور در روستاها است. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود: در قرارداد این بیمه آمده است که روستاییان با مبلغ ۵۳ هزار تومان برای یکسال به اندازه ۴۰ میلیون تومان خانه‌های خود را بیمه می‌کنند و بیمه ایران مکلف است که در هر حادثه غیر مترقبه‌ای که در روستاها حادث می‌شود ۳۰ میلیون تومان بیمه مسکونی و ۱۰ میلیون تومان برای وسایل تقبل کند. وی با اشاره به اینکه قرار است از این هفته دهیاران شرایط این بیمه را برای روستاییان توضیح دهند خاطرنشان کرد: دهیاران شرایط و نحوه تحت پوشش قرار گرفتن در این بیمه را برای روستاییان توضیح می‌دهند تا با پوشش فراگیرتر، روستاییان بیشتری از مزایای آن بهره‌مند شوند. پیرعلایی با تاکید بر اینکه بیمه حوادث روستایی هم‌اکنون اجرایی شده اما برای پوشش ۱۰۰ درصدی آن به کمک رسانه‌ها نیازمندیم عنوان کرد: حدود ۴۵۰ روستای زیر ۲۰ هزار خانوار دهیاری ندارند که روستاییان این مناطق می‌توانند توسط شورای بخش تحت پوشش بیمه حوادث روستاییان قرار گرفته و از مزایای آن استفاده کنند. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه حدود ۲ هزار دهیار در سطح استان گیلان و ۱۸۰ کارشناس مالی و ۱۰۸ کارشناس فنی داریم اظهار داشت: بیمه تکمیلی و بیمه مسئولیت دهیاری برای حمایت از دهیاران و کارشناسان فنی نیز در نظر گرفته شده است.

منبع .. خبر انلاین

۱۳۰۰ بیمه شده روستایی در مازندران امسال بازنشسته می شوند

امید مرادی بازدید : 200 یکشنبه 11 خرداد 1399 نظرات ()

۱۳۰۰ بیمه شده روستایی در مازندران امسال بازنشسته می‌شوند/ یکپارچه‌سازی دفاتر کارگزاری بیمه روستایی ۱۳۰۰ بیمه شده روستایی در مازندران امسال بازنشسته می‌شوند/ یکپارچه‌سازی دفاتر کارگزاری بیمه روستایی مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت: طی سال جاری، یک هزار و ۳۰۰ نفر از افرادی که در سال نخست اقدام به ثبت نام در این صندوق کرده بودند، بازنشسته می‌شوند و می‌توانند حقوق دریافت کنند. به گزارش خبرآنلاین از مازندران : محمد ابراهیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، اظهار کرد: در استان مازندران ۱۰۵ هزار خانوار عضو بیمه روستایی شده‌اند. وی افزود: بالغ بر ۵ هزار نفر نیز تاکنون از مستمری‌ها شامل بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی بهره‌مند شدند. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد ریال مستمری به این تعداد از مشمولان در استان مازندران پرداخت کردیم و در ماه گذشته از سال جدید نیز در مجموع مبلغ ۱۸ میلیارد ریال مستمری به حساب مشمولان از سوی صندوق واریز شد. این مسئول ادامه داد: کشاورزان مازندرانی چه ساکن در روستا شامل کلیه مشاغل ۲۳۰ گانه تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند. ابراهیمی با بیان اینکه ملاک ما در پوشش بیمه‌ای زمین نیست، بلکه شغل افراد است؛ عنوان کرد: علاوه بر کشاورزان، کلیه ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با گواهی شورای شهر و کشاورزان غیرساکن در روستا با گواهی جهاد کشاورزی، نیز می‌توانند تحت پوشش بیمه‌ای این صندوق قرار بگیرند. وی اعلام کرد: حق بیمه کشاورزان، عشایر و اقشار آسیب دیده تحت پوشش بیمه روستایی ۱۵ درصد سطوح درآمدی است که خودشان انتخاب می‌کنند که بر اساس اصل ۲۹، دولت مکلف شده است تا از این میزان، ۱۰ درصد را پرداخت و مابقی یعنی ۵ درصد بر عهده افراد است. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ این بیمه، برای مستمری بگیران، فیش حقوقی تهیه شد و همچون سایر کارکنان دولت می‌توانند از خدمات دولت بهره‌مند شوند. این مسئول متذکر شد: در سال گذشته، برای نخستین بار در کشور اعزام مستمری بگیران استان به مشهد مقدس را داشتیم. ابراهیمی با بیان اینکه دریافتی مستمری بگیران از ۳۰۰ هزار الی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است؛ گفت: طی سال جاری، یک هزار و ۳۰۰ نفر از افرادی که در سال نخست اقدام به ثبت نام در این صندوق کرده بودند، بازنشسته می‌شوند و می‌توانند ۲۰ روز حقوق دریافت کنند. وی با اشاره به یکپارچه‌سازی دفاتر کارگزاری بیمه روستایی در مازندران، تاکید کرد: ۲۴۲ کارگزاری در استان داشتیم که اکنون با اجرای طرح یکپارچه سازی، به ۱۰۵ کارگزاری رسید و دفاتر آن‌ها به صورت الکترونیکی در حال ارائه خدمات به متقاضیان هستند. مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران یادآور شد: برای نخستین بار در کشور، پیگیری پوشش بیمه‌ای اصناف و بازاریان فاقد پوشش بیمه‌ای را پیگیری کردیم و اکنون طبق تفاهم نامه منعقد شده، یکی از دفاتر ما در اتاق اصناف مرکز استان مستقر است.

منبع ... خبر انلاین

صدور بیمه نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد

امید مرادی بازدید : 44 یکشنبه 04 خرداد 1399 نظرات ()

صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد صدور بیمه‌نامه ارزی مشروط به دریافت حق بیمه به ارز شد بیمه مرکزی سیاست هایی اعلام کرد که بر مبنای آن، موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز، تعهد یا پرداخت شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیمه مرکزی، بیمه مرکزی سیاست هایی اعلام کرد که بر مبنای آن، موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز، تعهد یا پرداخت شود. این دستورالعمل از سوی هیئت عامل بیمه مرکزی در ۸ ماده تصویب و برای اجرا به شرکت‌های بیمه ابلاغ شد. در این دستورالعمل پس از تعاریف «واحد پول گزارشگری»، «ارز»، «بیمه‌نامه‌های ارزی» و «ارزهای جهان روا»، آمده است: موسسه بیمه درصورتی مجاز به صدور بیمه‌نامه ارزی است که حق بیمه آن توسط بیمه‌گذار به ارز تعهد یا پرداخت شود. براساس این گزارش، ذکر منشاء و نوع ارز در بیمه نامه صادره الزامی بوده و درصورت صدور بیمه‌نامه ارزی، چنانچه بیمه‌گذار در زمان پرداخت حق بیمه یا سررسید اقساط، قادر به تأمین ارز نباشد، مؤسسه بیمه موظف است با صدور الحاقیه سرمایه (تعهدات) بیمه‌نامه را به ریال تبدیل کند. بیمه‌گر موظف است این شرط را در بیمه‌نامه درج کند. در بیمه‌نامه‌های ارزی که با ارزهای غیر جهان روا صادر می‌شود، بیمه‌گر موظف شده است هزینه‌های تبدیل به ارزهای جهان روا را در نرخ بیمه‌نامه ملحوظ کند. براساس یکی از مواد این دستورالعمل، در مورد بیمه‌نامه‌هایی که سرمایه آن ارزی است، آمده است: در صورتی که بیمه‌گذار قادر به پرداخت حق بیمه به صورت ارز نباشد، موسسه بیمه موظف است نرخ تسعیر مورد توافق را در بیمه‌نامه درج کند. این نرخ تسعیر مبنای محاسبه و پرداخت حق‌بیمه و خسارت مربوطه خواهد بود. چنانچه نرخ تسعیر ارز مورد توافق مندرج در بیمه نامه، به نحوی تعیین شود که سرمایه بیمه شده کمتر از ارزش واقعی مورد بیمه باشد، خسارت با اعمال قاعده نسبی پرداخت می‌شود. موسسه بیمه موظف است این شرط را در بیمه‌نامه درج کند. همچنین نرخ تسعیر مورد توافق با درخواست کتبی بیمه‌گذار و توافق بیمه‌گر با صدور الحاقیه در طول اعتبار بیمه‌نامه قابل تغییر است.

منبع ... خبرگزاری مهر نیوز

تعداد صفحات : 3

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 27
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 6
 • بازدید امروز : 44
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 44
 • بازدید ماه : 264
 • بازدید سال : 1,760
 • بازدید کلی : 5,499